Allen & Heath i d&b audiotechnik na Krakow Live Festival

2018-08-28
Allen & Heath i d&b audiotechnik na Krakow Live Festival fot. Łukasz Kornafel, Muzyka i Technologia

Kraków Live Festival to dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie. Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego co roku powstają dwie sceny muzyczne. Line-up festiwalu opiera się na wykonawcach światowego formatu, jak i starannie wyselekcjonowanej grupie polskich artystów. Scenę Kraków Stage, na której występowali głównie polscy artyści, nagłośniono przy użyciu systemu d&b audiotechnik, który dostarczyła firma GMB Pro Sound.

Pierwszego dnia na Kraków Stage wystąpił m.in. nowozelandzki zespół Unknown Mortal Orchestra i pochodzący z Krakowa duet Bass Astral x Igo. Obydwa koncerty zostały zrealizowane na konsolecie Allen & Heath dLive. Unknown Mortal Orchestra działa od 2010 roku i wykonuje psychodeliczny rock, a realizatorem FOH zespołu jest Dave McDonald, który współpracował z wieloma artystami, m.in. Adele, Portishead i Florence & the Machine. Dave rozpoczął swoją przygodę z systemami Allen & Heath od iLive i do dzisiaj pozostał wierny marce. W konsoletach dLive ceni połączenie analogowej duszy z cyfrowymi funkcjonalnościami, wysokiej jakości efekty i zewnętrzny processing. Podczas festiwalu w Krakowie Dave korzystał z powierzchni S7000.

 

fot. Łukasz Kornafel, Muzyka i Technologia

 

Realizator Bass Astral x Igo, Mateusz Dudziński używa dLive C1500 i MixRacka CDM32 - Oprogramowanie w tej konsolecie jest dla mnie idealne, jako że potrzebuję dużej dowolności w konfiguracji. Jest też bardzo proste w użyciu. Uwielbiam to, że C1500 jest tak kompaktowy i mogę wpakować go do małego samochodu nie musząc nosić ciężkich case’ów”.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT