Genelec otwiera Berlin Experience Center

2019-10-18
Genelec otwiera Berlin Experience Center

Genelec, światowy lider w dziedzinie technologii aktywnych monitorów odsłuchowych, otworzył Genelec Experience Center w centrum Berlina - zupełnie nowy obiekt demonstracyjny, który zapewnia odwiedzającym - wysokiej jakości środowisko odsłuchowe, od stereo po dźwięk przestrzenny, oraz pozwala firmie zaprezentowaćszeroką gamę monitorów studyjnych, systemów AV oraz głośników Home Audio.

Nowa lokalizacja w Berlinie dołącza do istniejących obiektów Experience Center w Europie i Azji - pozwala to zarówno użytkownikom końcowym, jak i sprzedawcom dowiedzieć się więcej o technologiach Genelec a także posłuchać szerokiej gamy modeli. Experience Center znajduje się na Alexanderplatz, w samym sercu kreatywnej dzielnicy w centrum Berlina i jest wynikiem bliskiej współpracy Genelec i kost.design - firmy będącej własnością architekta i projektanta pracowni Benjamina Kozicziński i projektanta akustycznego Karlheinz’a Stegmaier’a. Kost.design odpowiedzialny był za nadzór nad gruntownym remontem i adaptacją akustyczną całego budynku, dzięki czemu powstały najwyższej jakości przestrzenie odsłuchowe, zaprojektowane specjalnie dla systemów głośnikowych Genelec.

Sercem Centrum jest pomieszczenie odsłuchowe o powierzchni 27m2 wyposażone w przestrzenny - 7.1.4 system audio - z koaksjalnymi monitorami studyjnymi The Ones, nowym okrętem flagowym 8361A w pozycjach LCR, 8341A jako systemem surround, 8331A w lokalizacjach Height [Height Channels to kanały audio w wielokanałowym dźwięku przestrzennym. Znajdują się nad obszarem odsłuchu i zwiększają pole akustyczne poza płaszczyzną poziomą.-przypis tłumacza.] plus parę subwooferów 7370A obsługujących niskie częstotliwości. Do wystrojenia całości, użyto produktu firmy Genelec - oprogramowania GLM. Służy ono do konfigurowania i dostrajania kalibracji każdego monitora w przestrzeni -  w celu zapewnienia optymalnej pracy całości w pomieszczeniu. Odwiedzający mogą również posłuchać całej rodziny The Ones w stereo, od ultra-bliskopolowych  8331A do pełno zakresowego systemu, obejmującego 8361A wraz z system głośników niskotonowych W371A, pokazujących, w jaki sposób The One są teraz w stanie zapewnić bezkompromisową precyzję w szerszych rozmiarami pomieszczeniach, przy większej odległości odsłuchu i większych wymaganiach SPL.

Pomieszczenie odsłuchowe pozwala również na odsłuchanie innych modeli Genelec - na żądanie, a zamontowany tam system obsługuje szeroki zakres formatów odtwarzania, w tym Pro Tools, Blu-ray, Apple TV, Netflix i głównych dostawców usług streamingowych, w tym Spotify i Tidal.Inne przestrzenie w Experience Center zostały zaprojektowane tak, aby zaprezentować Genelec Home Audio i modele AV, w tym system sali konferencyjnej 5.1 zbudowany na specjalnego koloru (paleta RAL) głośnikach instalacyjnych 4030C, strefę kuchenną z wykorzystaniem modeli ściennych AIW25 oraz biura i przestrzenie łazienkowe wyposażone w różnego rodzaju dwudrożne aktywne głośniki z serii 8300.Experience Center nadzorowane będzie przez stacjonującego w Berlinie -  Business Development Manager’a firmy Genelec Erica Horstmann’a, który wyjaśnia koncepcje nowego obiektu: "Postanowiliśmy stworzyć idealne, niezależne środowisko odsłuchowe dla użytkowników końcowych Genelec’a zarówno w Niemczech, jak i w sąsiednich regionach, więc jeżeli chodzi o demonstracje, szkolenia, wszelkie inauguracje lub specjalne wydarzenia, Berlin Experience Centre stanie się ważnym ośrodkiem dla działalności firmy Genelec w Europie Środkowej - i będzie wspierać wysiłki naszych dystrybutorów i sprzedawców. Posiadanie tak wielu modeli na pokazie w jednej lokalizacji, na pewno uczyni z Centrum swego rodzaju magnes sciągający wymagających słuchaczy we wszystkich segmentach rynku”. Berlin Experience Center zostało oficjalnie otwarte 1 października wraz ze specjalną imprezą inauguracyjną dla Niemieckiej prasy oraz VIP’ów. Każdy, chcący dowiedzieć się więcej lub zarezerwować demonstrację, powinien napisać na adres „berlin.showroom@genelec.com".

O firmie Genelec.Od czasu założenia firmy w 1978 r., profesjonalny monitoring dźwięku jest podstawą jej interesu. Bezkonkurencyjne zaangażowanie w badania i rozwój,  umiejscowiło Genelec jako lidera w branży monitorów aktywnych. 40 lat później, produkty firmy Genelec pozostają wierne oryginalnej filozofii, oferując niezawodność i neutralny dźwięk niezależnie od wielkości, jak również pokazują zdolności adaptacji do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu czy innym środowisku odsłuchowym. Klienci firmy Genelec otrzymują najwyższej jakości wsparcie w terenie, od akustyki, usług doradczych i kalibracyjnych do serwisu technicznego gwarantującego długą żywotność produktu.Zakup Genelec’a to bezpieczna długoterminowa inwestycja w doskonały i niezawodny system odsłuchowy.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje