Sennheiser na InfoComm 2019

2019-06-11
Sennheiser na InfoComm 2019

Firma Sennheiser – czołowy światowy producent rozwiązań audio – podczas wystawy InfoComm 2019, która odbędzie się 12-14 czerwca w Orange County Convention Center w Orlando, USA, zaprezentuje portfolio produktów dla sektorów biznesowego i edukacyjnego.

Najważniejszym punktem ekspozycji będzie najnowszy mikrofon sufitowy TeamConnect Ceiling 2 (TCC2), który wykorzystuje opatentowaną technologię automatycznego adaptacyjnego kształtowania wiązki, aby zapewnić najwyższą jakość wirtualnych spotkań.

Zalety adaptacyjnego kształtowania wiązki

TeamConnect Ceiling 2 jest flagowym rozwiązaniem konferencyjnym A/V firmy Sennheiser i wykorzystuje unikatową technologię adaptacyjnego kształtowania wiązki, która podąża za przemawiającą osobą, gdziekolwiek się ona porusza. W przeciwieństwie do mikrofonów sufitowych ze statyczną technologią kształtowania wiązki, które ograniczają efektywny zasięg do wstępnie zdefiniowanych stref mówienia, TCC2 niezawodnie rejestruje głos mówcy bez względu na to, gdzie się znajduje. Ponadto nie ma potrzeby zmiany konfiguracji mikrofonu, gdy zmienia się liczba uczestników lub gdy wybrano inny układ sali: dzięki technologii pojedynczej, adaptacyjnej wiązki TeamConnect 2 dostosowuje się do każdych warunków. Nowa macierz mikrofonowa może być używana razem z istniejącymi analogowymi systemami konferencyjnymi lub zintegrowana z w pełni cyfrowymi systemami, a także może być kontrolowana i monitorowana przez sieć. TCC2 obsługuje Power over Ethernet (PoE), oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit, Dante Domain Manager i zapewnia możliwość integracji z softem innych firm, takich jak Crestron.

Sennheiser Control Cockpit 3.1.0 jest już dostępny

Podczas InfoComm 2019 Sennheiser zaprezentuje również najnowszą wersję oprogramowania Sennheiser Control Cockpit, dzięki któremu można w intuicyjny i łatwy sposób konfigurować oraz zarządzać mikrofonem TeamConnect Ceiling 2, a także z cyfrowymi systemami SpeechLine Wireless, które są również pokazywane na targach. Oprogramowanie jest dostępne z poziomu przeglądarek internetowych na dowolnym smartfonie, tablecie lub laptopie. Sennheiser Control Cockpit oferuje ciągły, globalny przegląd wszystkich urządzeń Sennheisera z funkcją obsługi za pośrednictwem sieci, a jednocześnie znacznie upraszcza zdalną zmianę ustawień dla pojedynczych lub wielu urządzeń na raz.

Oprócz różnych usprawnień i poprawek najważniejsze zmiany w wersji 3.1.0 obejmują wykrywanie mikrofonów bezprzewodowych poza zasięgiem oraz możliwość wyboru stref wykluczenia dla mikrofonu TeamConnect Ceiling 2. Oprogramowanie powiadomi administratora systemu za pośrednictwem e-mail i/lub SMS, gdy mikrofon bezprzewodowy znajdzie się poza zasięgiem odbiornika. Sennheiser Control Cockpit w wersji 3.1.0 oferuje możliwość definiowania pionowych stref wykluczenia w celu zminimalizowania hałasu z projektorów lub urządzeń klimatyzacyjnych.
Darmowe oprogramowanie można pobrać ze strony www.sennheiser.com/control-cockpit-software

SpeechLine Digital Wireless i MobileConnect

Seria mikrofonów Sennheiser SpeechLine Digital Wireless została stworzona specjalnie dla typowych zastosowań nagłośnienia przemówień w środowiskach korporacyjnych i edukacyjnych, np. Na uniwersytetach, i zapewnia najwyższy poziom zrozumiałości mowy. W pełni skalowalny system gwarantuje niezrównaną jakość dźwięku i elastyczne opcje konfiguracji.

Sennheiser zaprezentuje również MobileConnect – oparty na WiFi system do odsłuchu transmitowanych treści audio. System idealnie nadaje się do zastosowań na uniwersytetach i wykorzystuje filozofię BYOD, dzięki czemu studenci mogą dołączyć do lekcji za pomocą własnego urządzenia, aby uczestniczyć w wykładach z lepszym dźwiękiem. MobileConnect można również zastosować w środowiskach teatralnych, operowych i muzycznych.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje