Sennheiser towarzyszy Drake'owi podczas trasy koncertowej

2019-06-04
Sennheiser towarzyszy Drake'owi podczas trasy koncertowej

Na europejskiej trasie koncertowej Drake’a, która rozpoczęła się w marcu w Manchester Arena i obejmowała sześć koncertów w londyńskiej O2, kanadyjski raper używał do odsłuchu osobistego słuchawek Sennheiser z serii evolution wireless G4 w zestawie z mikrofonami serii Digital 9000, które zakupił w 2015 r., uzyskując najlepszą możliwą technologię audio do wykorzystania podczas koncertów.

W ciągu ostatniej dekady Drake osiągnął status supergwiazdy, łącząc style od rapu i popu po jamajski dancehall z niezwykle energicznymi występami. Show na najwyższym poziomie i innowacyjne wykorzystanie technologii (podczas kilku piosenek chmura miniaturowych dronów rozświetliła salę), zaowocowały prawdziwie wyjątkowym pokazem, który zachwycił fanów Drake’a.

Demetrius Moore, główny inżynier występów Drake'a, współpracuje z artystą od czasu, gdy ten po raz pierwszy pojawił się na trasie I Am Music Lila Wayne’a w 2009 r., natomiast inżynier monitoringu Sean Sturge dołączył do zespołu w 2013 r. Obaj dobrze znają preferencje artysty i konsekwentnie stosują sprzęt Sennheisera w całej jego karierze. - Z wyjątkiem pojedynczej sytuacji, gdy byliśmy gośćmi popularnego programu telewizyjnego, a stacja TV używała sprzętu innego producenta. Drake uznał, że był on fatalny, dlatego zawsze trzymamy się Sennheisera – wspomina Sturge. Początkowo wybrali kombinację nadajnika SKM 5200 z kapsułą ME 5005, a ostatnio zdecydowali się na najwyższą serię Digital 9000. Moore wyjaśnia, że przejście na Digital 9000 w 2015 r. było nadążaniem za technologią producenta w miarę, jak rośnie i rozwija się, dając im gwarancję zapewnienia najlepszego możliwego dźwięku na koncercie.

- Jakość serii Digital 9000 oznacza pewność, że będziemy mieli stabilny mikrofon podczas całego koncertu. Nigdy nie mieliśmy żadnych zaników transmisji i nigdy nie musieliśmy przełączać się na zapasowy sprzęt. Drake często występuje przed systemami PA, a Seria 9000 z łatwością sobie z tym radzi. Precyzja tego sprzętu pozwala mu być słyszanym z utrzymaniem wysokiej jakości przez cały czas – mówi Moore.

- Niedawno dodaliśmy 12 kanałów Sennheiser G4 IEM. Odkryłem, że bardzo łatwo jest odtworzyć dźwięk, jaki Drake lubi słyszeć. Kluczowa jest tu możliwość pracy z bardzo wysokim wejściowym i wyjściowym poziomem SPL. W tym momencie nie sądzę, aby na rynku istniał system IEM, który może osiągnąć tak wysoki poziom SPL, jaki mogą uzyskać odbiorniki bodypack serii G4 –  powiedział Sturge. Nie tylko jakość Sennheisera jest jednogłośnie chwalona przez zespół Drake’a – dotyczy to również obsługi oferowanej przez firmę. - Sennheiser szybko reaguje, gdy czegoś potrzebuję. Pracownicy zawsze odpowiadają na telefony lub e-maile – dodał Moore.

Z drugiej strony Sturge nie potrzebował żadnej pomocy. - Ale mój technik Noah Gary skontaktował się z nimi w celu wsparcia technicznego dotyczącego słuchawek Bluetooth Momentum – uśmiecha się. - I obsługa techniczna była świetna. Właśnie o to chodzi.

- Zapewnienie naszym klientom wsparcia, aby uzyskali jak najwięcej korzyści z produktów marki Sennheiser, jest bardzo istotną częścią naszych usług. Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni, że wspieraliśmy Drake'a i jego zespół w ciągu ostatniej dekady - podsumował Pierre Morant, szef działu Artist Relations w Sennheiser.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje