Nowości Electro-Voice i Dynacord z Frankfurtu 2019!

2019-04-16
Nowości Electro-Voice i Dynacord z Frankfurtu 2019!

Nowe monitory sceniczne, mikrofony bezprzewodowe RE3, dwa mikrofony pojemnościowe do ręki i biała wersja EVOLVE50. Podczas targów Prolight&Sound we Frankfurcie marki Electro-Voice i Dynacord pokazały kilka ciekawych rozwiązań dla realizatorów.

Podczas tegorocznych targów Prolight&Sound, odbywających się w pierwszych dniach kwietnia w kompleksie targowym Messe Frankfurt, marki Electro-Voice i Dynacord wystawiły się wspólnie pod hasłem „Loud&Clear”. Celem było pokazanie komplementarnych cech tych dwóch brandów: EV dostarcza rozwiązania przetworników, zaś Dynacord zasila je swoimi nowo opracowanymi systemami elektroniki.

MFX – Wyczekiwane monitory typu wedge

Wśród nowości od EV znajdują się dwa nowe monitory sceniczne typu wedge: MFX-12MC i MFX-15MC. Współosiowo skonfigurowane przetworniki HF i LF wysokiej mocy, o średnicy odpowiednio 12 i 15 cali, są połączone z innowacyjnym falowodem Constant Directivity. Oba monitory mogą pracować w ustawieniu 35 lub 55 stopni, a także mogą służyć jako nagłośnienie główne bliskiego zasięgu. Kompaktowa konstrukcja obu modeli sprawia, że zajmują znacznie mniej miejsca na scenie w porównaniu do konkurencyjnych monitorów wysokiej klasy.

Oba monitory znajdą także zastosowanie w instalacjach, ponieważ zostały wyposażone w punkty M10. Dostępne są liczne akcesoria montażowe, w tym uchwyty typu U, klamry, adaptery kąta i mocowania, a także belki do podwieszania. Wielofunkcyjne monitory MFX mogą być zasilane w konfiguracji pasywnej lub biamp. Zoptymalizowano je do pracy z nowymi wzmacniaczami Dynacord: TGX10 lub IPX10:4.

RE3 – Zestawy mikrofonów bezprzewodowych UHF

Seria nowych mikrofonów bezprzewodowych RE3 została pierwszy raz zaprezentowana na targach w Anaheim (USA) i Amsterdamie. To długo wyczekiwana seria uniwersalnych zestawów bezprzewodowych, dostarczanych w komplecie z najwyższej jakości przetwornikami EV. Do wyboru jest 10 zestawów: pięć z nadajnikami ręcznymi oraz pięć z nadajnikami bodypack. Wszystkie znajdują się w zaskakująco przystępnym przedziale cenowym. Wszystkie kapsuły mikrofonowe są odkręcane i pasują do nadajników bezprzewodowych większości innych marek. Jest to istotna szansa dla realizatorów dźwięku, by poszerzyć możliwości swoich ulubionych zestawów bezprzewodowych o doskonale brzmiące kapsuły EV, które są wyborem wielu muzyków światowych.

Do serii RE3 dostępna jest cała gama przydatnych akcesoriów, w tym anteny, splittery, uszy do montażu odbiorników w racku, ładowarki do nadajników czy systemy dystrybucji UHF.

Pasmo pracy 36 MHz, w tym 1440 częstotliwości do wyboru
8 grup częstotliwości do 22 kanałów w grupie
Dostępne kapsuły mikrofonowe: ND76, ND86, ND96, RE420, RE520

Dostępne zestawy:

 

EVOLVE 50 – cały w bieli

Największy hit marki EV ostatnich miesięcy – uniwersalny i superwygodny w użyciu aktywny system głośnikowy EVOLVE50 – jest teraz dostępny w wersji białej. To istotne rozszerzenie oferty, skierowane do instytucji, projektantów instalacji stałych, a także zespołów występujących w kościołach. Marka EV zapowiedziała także wprowadzenie serii aktywnych i pasywnych zestawów ELX200 w kolorze białym.

 

prEView i SoniCue – nowy software dla systemów nagłośnieniowych

Istotną nowością były także dwa nowe programy komputerowe, których celem jest ułatwienie pracy z profesjonalnymi systemami frontowymi, złożonymi z produktów Electro-Voice i Dynacord.

prEView – software predykcyjny do systemu Electro-Voice X-Line Advance X1 i X2 (wkrótce także rozszerzenie o znane systemy EV XLE oraz XLC). Pozwala na dobór kątów oraz symulację rozkładu poziomów SPL. Oprogramowanie to zastępuje dotychczas istniejący program LAPS do symulacji systemów.

SoniCue – software do zarządzania systemami EV oraz komplementarnymi wzmacniaczami Dynacord. Zastępuje dotychczas używany program IRIS Net, pozwala na szybszą konfigurację i łatwiejszą obsługę, a jego największą zaletą jest błyskawiczne grupowanie urządzeń i możliwość przygotowania własnego interfejsu do sterowania systemem nagłośnienia. Oprogramowanie wspiera serie wzmacniaczy TG7, TGX oraz IPX marki Dynacord.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje