Sennheiser na gali Brit Awards 2019

2019-03-19
Sennheiser na gali Brit Awards 2019 fot. https://www.billboard.com/articles/news/awards/8499322/pink-2019-brit-awards-performance

Firma Sennheiser po raz kolejny wsparła rozdanie nagród BRIT Awards 2019 dostarczając mikrofony i systemy monitoringu dousznego dla największej gali nagród muzycznych na żywo w Wielkiej Brytanii, która odbyła się pod koniec lutego w londyńskiej hali O2 Arena. Poza prezenterami również wielu artystów tego wieczora używało kombinacji różnych produktów Sennheiser: byli to Hugh Jackman, Ms Banks i P!NK, która odebrała nagrodę w kategorii „Wyjątkowy wkład w muzykę”.

Sprzęt audio dostarczyła – już 22. rok z rzędu – Britannia Row Productions, a ceremonia była świętem brytyjskiej i międzynarodowej muzyki pop. Tego wieczora nagrody odebrali m.in.: Ariana Grande, Ed Sheeran, Drake, Little Mix i Nicki Minaj. - Podczas show o takiej skali prostota i ciągłość odgrywają dużą rolę. W przypadku wszystkich prezenterów i laureatów użyliśmy ręcznych mikrofonów Sennheiser serii 6000 z kapsułami ME 9005, które stanowią idealny wybór w sytuacjach, gdy klarowność brzmienia i niski poziom szumów są wyjątkowo ważne – powiedział Colin Pink, wieloletni projektant dźwięku i inżynier audio BRIT.

P!NK i Sennheiser

Występ końcowy P!NK trwał ponad 11 minut. Produkcja ta umożliwiła amerykańskiej wokalistce zaprezentowanie niesamowitej skali głosu, brzmienie wokalu opadało z dachu podczas numeru z elementami gimnastyki i musiało się przebić przez odgłosy pirotechniczne, pozwalając na idealnie wykonanie utworu w deszczu. Colin komentuje - P!NK wspaniale zaśpiewała w deszczu używając nadajnika serii 6000 z kapsułą 9235 – to prawdziwy dowód na jakość standardów zarówno projektu, jak i wykonania w firmie Sennheiser.

- Kapsuła 9235 w serii 9000 lub 6000 jest czymś więcej niż najczęściej wybieranym przez wokalistów mikrofonem; od wprowadzenia na rynek cyfrowych systemów transmisji sprawdziła się wielokrotnie w przypadku takich artystów, jak Cher, Adele i P!NK. Niezależnie od tego, czy jest stosowany z monitorami dousznymi, czy na głośnej scenie, bardzo ważne jest dla mnie to, jak mikrofon radzi sobie z nieuniknionymi sprzężeniami: musi brzmieć naturalnie poza osią, a 9235 po prostu się to udaje. Kiedy zacząłem się zajmować miksowaniem dźwięku, tak doskonała jakość detali dźwięku podczas imprez na żywo była osiągalna tylko w przypadku najwyższej klasy mikrofonów pojemnościowych, przyjemnie jest więc dysponować mikrofonem dynamicznym, który zapewnia dokładnie to, czego potrzebuję – wyjaśnia Dave Bracey, inżynier dźwięku pracujący dla P!NK.

Z kolei inżynier monitorowania dźwięku Jon Lewis dodał - Na galę BRIT Awards powróciliśmy z dwoma faworytami: P!NK jako wokalistką i Sennheiserem 9235 jako mikrofonem wokalnym. Jakość godna siebie nawzajem. Ponieważ mieliśmy do wykonania trudne zadanie związane z łącznością radiową, to wspaniałe, że mogliśmy liczyć na wsparcie firmy Sennheiser, dzięki czemu czuliśmy się bezpiecznie w krytycznych momentach. Niezależnie od tego, czy wokalistka znajdowała się w garderobie, czy wysoko nad sceną, nie zauważyliśmy ani jednego zaniku transmisji, czy to w mikrofonie, czy w odsłuchach dousznych. Podczas występu wokalistka przemieszczała się na duże odległości, a jej występ obejmował efekty pirotechniczne oraz oblanie wodą jej samej, łącznie z mikrofonem i odsłuchami dousznymi!

Dwa systemy monitorów używane podczas gali BRIT obejmowały 15 kanałów systemu monitoringu dousznego serii 2000 z ponad 80 odbiornikami.

Sennheiser i Ms Banks

Firma Sennheiser wsparła również nowicjusza z branży – raperkę Ms Banks, która zadebiutowała na tak prestiżowym wydarzeniu w ramach programu dziewczęcej grupy „Woman Like Me”, używając nadajnika SKM 5200 i kapsuły MD 5235 oraz systemu monitorów dousznych serii 2000. Jej inżynier dźwięku, Raphael Williams, powiedział - Podjęliśmy decyzję o użyciu mikrofonu Sennheiser 5200 z kapsułą 5235, ponieważ zapewnia dobrą klarowność brzmienia i odpowiednią eliminację odgłosów tłumu. Zarówno Ms Banks, jak i jej zespół zarządzający byli pod wrażeniem. Był to jej pierwszy występ na scenie o takich rozmiarach i pierwsze wystąpienie na gali BRIT Awards, więc dobry mikrofon był bardzo istotny dla jej komfortu. Wszystko działało doskonale, ale mieliśmy też pewność, że w razie potrzeby Sennheiser i Britannia Row przyszliby nam z pomocą.

Inni artyści, którzy korzystali z mikrofonów i systemu monitorów dousznych to Dua Lipa, Sam Smith i Jess Glynne.

(fot. https://www.billboard.com/articles/news/awards/8499310/jess-glynne-her-2019-brit-awards-thursday-performance)

Dyrektor firmy Britannia Row, Lez Dwight, powiedział - Produkty Sennheiser są wyjątkowo niezawodne i dlatego właśnie wykorzystujemy je podczas takiego show, jak gala BRIT Awards. Presja i oczekiwania są bardzo wysokie, gdyż jest to zarówno show na żywo w tradycyjnym sensie, jak i program na żywo w telewizji. Występuje tam wielu różnych artystów z różnymi projektami produkcyjnymi, następującymi bezpośrednio po sobie, a Sennheiser to marka znana z tego, że jest w stanie sobie z tym poradzić.

- Gdy P!NK odgrywała swoją scenę w deszczu, nie było nawet najmniejszego pogorszenia jakości jej wokalu i to jest coś niesamowitego. To artystka, która zawsze śpiewa na żywo, bez względu na okoliczności, i cieszy się, że może to robić wykorzystując produkty Sennheiser. Ponadto dostępni byli przedstawiciele niemieckiego producenta: Tim Sherratt odpowiedzialny za wsparcie techniczne na miejscu i Pierre Morant – za relacje z artystami, a ich wsparcie związane z produktem i zaangażowanie w galę były wręcz nieocenione - dodał Lez Dwight.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje