DIGITAL STAGE EUROPE Pro Audio and Light Event: Rzucamy światło na dźwięk

2019-03-06
DIGITAL STAGE EUROPE Pro Audio and Light Event: Rzucamy światło na dźwięk

DIGITAL STAGE EUROPE Pro Audio and Light Event już od 7 do 9 marca w Targach Kielce. To premierowe wydarzenie gwarantuje dźwiękowcom i oświetleniowcom bogaty program warsztatów, szkoleń, prezentacji sprzętowych…ale jest też okazją do spotkania!

Na przestrzeni lat dostrzegamy zmiany jakie zachodzą w branży techniki estradowej. Z jednej strony chodzi o cyfryzację i przejście chociażby z konsolet analogowych na cyfrowe, ale także o rosnące wymagania stawiane przez klientów. Nowoczesne scenografie, oprawy światłem, wysokiej klasy nagłośnienie czy ekrany LED nie są już tylko elementami największych imprez, a coraz częściej dotyczą również tych mniejszych. A wszystko po to, żeby wyzwalać jeszcze więcej emocji.

Digital Stage Europe, powstało z myślą o osobach zaangażowanych w techniczną obsługę wydarzeń scenicznych i eventów oraz dla wzmocnienia tego sektora gospodarki. Nie zabraknie na nim wystawy najnowszego sprzętu studyjnego, estradowego, nagłośnieniowego czy oświetleniowego. Będzie można zapoznać się z produktami niezbędnymi do wyposażenia studiów dźwiękowych oraz ofertami firm rentalowych. Wśród wystawców pojawią się takie firmy, jak Roland, Tommy Sund, Fokus Art, POL AUDIO, Media Visage czy Lighting Cetenter.

Mocna dawka wiedzy

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z nagłaśniania zespołów muzycznych i podstaw realizacji  oświetlenia scenicznego oraz wykładach dotyczących praw autorskich, czy błędów popełnianych przez firmy nagłośnieniowe. Wśród prelegentów znajdą się, m.in.: Magdalena Piotrowska, Radek Barczak, Piotr ZiKE Zajkiewicz i Robert Sroczyński.

OSKA zaprasza nie tylko studentów

Częścią wydarzenia będzie VI Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków. OSKA skupia studentów-pasjonatów akustyki z całej Polski, którzy podczas trzech dni DSE będą mieli okazję zaprezentować wyniki swoich badań w trakcie sesji referatowych i plakatowych. Dużą atrakcją będzie finał  pierwszej edycji Konkursu nagraniowego dla realizatorów dźwięku OSKArec. Utworem, z którego remiksem trzeba było się zmierzyć jest „Niemożliwe” z repertuaru zespołu Kwiat Jabłoni. Te wydarzenia objęte zostały honorowym patronatem Polskiej Sekcji Audio Engineering Society (AES).

Walne Zgromadzenie PITE otwarte dla wszystkich

Jesienią ubiegłego roku zarejestrowana została Polska Izba Techniki Estradowej. Jej pierwsze Walne Zgromadzenie odbędzie się w Kielcach, mogą w nim wziąć udział wszyscy związani z branżą i zostaną akredytowani, jednak prawo głosu będą mieli jedynie zarejestrowani Członkowie PITE. Celem tej organizacji jest reprezentowanie wspólnych interesów Członków w kwestiach dotykających całej branży. Dotyczy to właściwego stanowienia prawa, jak chociażby wypracowanie i opiniowanie aktów prawnych odnoszących się do organizacji imprez, które będą respektowane i brane pod uwagę podczas przygotowywania zamówień publicznych. Izba ma też za zadanie kształtowanie zasad etyki panujących w tym sektorze.

Koncertowa scena

W programie wydarzenia znajduje się kilka koncertów, które odbędą się w Centrum Kongresowym Targów Kielce.  Organizatorzy stawiają na różne brzmienia, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie! Pierwszego dnia zagra zespół ORNETTE. To kwintesencja energetycznego rock and roll'a. Program autorski przeplatany będzie przebojami gigantów polskiej sceny rockowej,  w nowatorskich aranżacjach. Na scenie DSE wystąpi również Ygor Przebindowski – polski multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i producent, znany z realizacji oprawy muzycznej programu Kuby Wojewódzkiego. Na swoim koncie ma dwa albumy studyjne „Powidoki” oraz „Powidoki Powstania Warszawskiego”. Kielce to miasto, z którego wywodzi się wielu muzyków, dlatego nie zabraknie świętokrzyskiego akcentu. Wśród artystów pojawi się Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, ten kielczanin w swojej twórczości łączy klimaty latynoskie, ragga a nawet elementy muzyki ludowej.

Wieczorny after w muzeum

Laurens Hammond i jego elektryczne organy bez wątpienia odmieniły brzmienie muzyki rozrywkowej. Jedyne w Europie muzeum instrumentów z lat 50-tych tego inżyniera znajduje się właśnie w Kielcach. Goście Digital Stage Europe będą mieli szansę odwiedzić wystawę i wysłuchać wyjątkowego koncertu w otoczeniu eksponatów.

Digital Stage Europe Pro Audio and Light Event adresowane jest do realizatorów dźwięku i właścicieli studiów nagraniowych, zawodowych DJ’ów, profesjonalnych i amatorskich zespołów muzycznych, kompozytorów, a także do producentów i wydawców muzycznych oraz producentów i techników radiowych. Wśród zwiedzających znajdą się także dyrektorzy i pracownicy techniczni filharmonii, teatrów, kin czy domów kultury.

Więcej: http://dse.targikielce.pl/

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje