Premiera platformy audio Smart IP firmy Genelec na ISE 2019

2019-02-12
Premiera platformy audio Smart IP firmy Genelec na ISE 2019

Firma Genelec – globalny lider na rynku profesjonalnych systemów odsłuchowych –ogłosiła na targach ISE 2019 premierę wyjątkowej platformy audio opartej na otwartym protokole IP. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o rynku instalacji i umożliwia przesył zasilania, sygnału audio oraz danych niezbędnych do konfiguracji, kontroli i kalibracji głośników za pośrednicterm pojedynczego kabla sieciowego CAT5.

Głośniki instalacyjne Genelec będą wyposażane w tę technologię od czwartego kwartału bieżącego roku. Nowa platforma bazuje na technologiach IP i PoE (Power-over-Ethernet), lecz wykorzystuje również opatentowany system wewnętrzego zasilania. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie o wiele większych wartości SPL niż kiedykolwiek wcześniej przy użyciu konwencjonalnej funkcji PoE. W rezultacie technologia Genelec jako pierwsza na świecie jest wystarczająco wydajna, by zapewnić funkcjonowanie zarówno małych, jak i średnich systemów audio.

Platforma Smart IP nie tylko zapewnia doskonałe parametry przesyłu prądu, ale dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu do zarządania systemami głośnikowymi firmy Genelec umożliwia również elastyczną integrację, obsługę i odsłuch za pośrednictwem protokołu IP. Koncepcja sterowania głośnikami z poziomu oprogramowania już dawno została wdrożona w monitorach studyjnych Genelec. Żeby jednak zaspokoić specyficzne potrzeby rynku instalacyjnych systemów audio, firma Genelec opracowała dla tego segmentu specjalne oprogramowanie, które rozwiązuje najczęstsze problemy przy użyciu takich funkcji jak wykrywanie urządzeń, automatyczna korekcja wpływu akustyki pomieszczenia, kalibracja głośników, zarządzanie systemem i monitoring stanu. W skrócie chodzi o to, by zaoszczędzić czas specjalistom od integracji systemów audio i zapewnić doskonałą klarowność dźwięku oraz pełną zrozumiałość komunikatów głosowych.

Platforma Smart IP jest kompatybilna z większością najpopularniejszych protokołów sieciowych audio-over-IP i zapewnia pełną elastycznośc oraz skalowalność. Aby zwiększyć możliwość zastosowań, system wyposażony jest również w standardowe wejścia analogowe.

Dyrektor działu R&D firmy Genelec, Aki Mäkivirta, tak opisał wpływ rozwoju platformy IP na ułatwienie i zmniejszenie kosztów integracji systemów audio przy zachowaniu najwyższej jakości dźwięku- Ponieważ wszystko co potrzebne, przesyłane jest jednym zwykłym kablem sieciowym, łącznie z prądem o mocy wystarczającej do osiągnienia średnich wartości SPL, specjaliści od integracji systemów audio mają pod ręką kompletne rozwiązanie - najwyższej jakości głośniki wyposażone w procesory sygnału, zintegrowane wzmacniacze i system automatycznej kalibracji akustycznej. Wszystko to z zachowaniem słynnych standardów firmy Genelec dotyczących jakości dźwięku i jakości wykonania. Warto również podkreślić, że wszystkie urządzenia firmy Genelec produkowane są w fabryce w Finlandii i projektowane z troską o środowisko naturalne oraz o to, by służyły użytkownikom przez długie lata. To jest po prostu najłatwiejsze rozwiązanie dla osób, które chcą mieć gwarancję satysfakcji z instalacyjnego systemu audio!

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje