Nowości Behringera

2018-11-27
Nowości Behringera

Na polskim rynku pojawi się za kilka tygodni nowa seria cyfrowych wzmacniaczy Behringer NX. W jej skład wchodzą modele NX1000 i NX3000. Ta sama firma zaprezentowała niedawno również nowy system bezprzewodowy ULM302MIC.

Seria wzmacniaczy NX charakteryzuje się przede wszystkim zwiększoną wydajnością, w porównaniu do konwencjonalnych projektów wzmacniaczy, emitując przy tym znacznie mniej ciepła, co z kolei nie wymaga montowania w obudowie masywnych radiatorów i ciężkich transformatorów toroidalnych, stosowanych zwykle w tradycyjnych wzmacniaczach. Dlatego nowe wzmacniacze cechuje bardzo niewielka waga: NX1000 to 3,3 kg a NX3000 to 3,5 kg.

Dzięki limiterowi „Zero-Attack” osiągnięto maksymalny poziom sygnału na wyjściu, przy równoczesnej doskonałej ochronie przed przeciążeniem.

Najważniejszą nowinką w nowej serii jest technologia SMART SENSE (kompensacja impedancji). Opanowuje ona moc generowaną przez wzmacniacz klasy D, zapewniając znacznie lepszą charakterystykę w pełnym zakresie częstotliwości, z bardzo dynamicznym basem i jeszcze gładszą reprodukcją w obrębie wysokich częstotliwości. Uzyskany wynik wzmocnienia nie jest już zależny od rzeczywistego obciążenia na wyjściu, gdyż jest przekładany idealnie liniowo właśnie dzięki kompensacji impedancji. Konstrukcja w serii NX ma również znacznie wyższy współczynnik tłumienia, zapewniający lepszą kontrolę wzmacniacza nad głośnikiem, co zapewnia lepszą reprodukcję dźwięku, szczególnie w obszarze niskich częstotliwości.

W ofercie SoundTrade pojawił się właśnie nowy, bezprzewodowy system mikrofonowy, w skład którego wchodzą 2 mikrofony ULM300M oraz dwukanałowa baza ULM300RD.

Specjalnie zaprojektowana kapsuła mikrofonowa ULM300MIC, zoptymalizowana pod kątem wokalu, oraz wbudowany nadajnik, działający w wolnym paśmie 2,4 GHz zapewniają dźwięk najwyższej jakości. Ciekawą funkcjonalnością jaką oferuje system z mikrofonem handheld jest regulacja głośności przyciskami na obudowie mikrofonu. Zasięg maksymalny systemu to 60 metrów.

www.musictri.be, www.soundtrade.pl

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje