25-lecie firmy Stage Tec

2018-09-05
25-lecie firmy Stage Tec

Berlińska firma Stage Tec produkująca profesjonalny sprzęt audio świętuje w tym roku 25-lecie. Przedsiębiorstwo założyło dwudziestu akcjonariuszy, w tym trzynastu inżynierów, którzy do dzisiaj pracują w firmie. Stage Tec jest jednym z pionierów cyfrowej technologii dźwięku, a oferowane przez firmę konsolety mikserskie i routery znajdują się w światowej czołówce.

Pierwszym produktem zaprezentowanym przez Stage Tec, zaledwie 4 miesiące po założeniu firmy, był NEXUS - pierwszy cyfrowy router dźwięku, w którym sygnały mogą być z łatwością dystrybuowane przy pomocy okablowania światłowodowego. W 2010 roku produkt NEXUS dostał nagrodę Technology and Engineering Emmy za "najdoskonalszy i najbardziej wszechstronny system routingu audio".

Zespół Stage Tec pracował jednocześnie nad pomysłem stworzenia sieci NEXUS, która wraz ze wszystkimi wejściami, wyjściami i złożonym routingiem sygnałów, stanowiłaby podstawę cyfrowej konsolety. Ten pomysł został wdrożony w życie w 1994 roku w pierwszej cyfrowej konsolecie CANTUS, która już rok później została zainstalowana w Bayerischer Rundfunk. W 2000 roku zaprezentowano NEXUS STAR - rdzeń instalacji NEXUS, do którego podłącza się urządzenia bazowe sieci dźwiękowej NEXUS.

 

Pierwsza konsoleta miksująca Stage Tec

 

Zespół Stage Tec konsekwentnie realizuje innowacyjne projekty, takie jak opatentowany 32-bitowy konwerter TrueMatch (od 1996 roku). Wyjątkowy zakres dynamiki oferowany przez TreuMatch (158 dB) sprawił, że po raz pierwszy analogowe przedwzmacniacze mikrofonowe stały się zbyteczne.
Oprogramowanie i sprzęt są stale rozwijane bazując na wiedzy i doświadczeniu Stage Tec. W sprzęcie wykorzystywane są tylko autorskie obwody i układy PCB, a rozwiązania programowe są tworzone przez wewnętrzny zespół programistów. W tej chwili zespół R&D pracuje nad nową konsoletą bazującą na IP, która będzie dostępna w 2019.

- Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, których uwagi i potrzeby przyczyniają się do dalszego rozwoju naszych produktów i którzy pozostali lojalni wobec nas nawet w trudnych czasach - mówi dr Helmut Jahne, dyrektor zarządzający Stage Tec. - Chcielibyśmy również podziękować naszym pracownikom za ich zaangażowanie i pomysłowość a także naszym dystrybutorom na całym świecie, którzy odegrali ważną rolę w naszym sukcesie. Razem będziemy kontynuować kształtowanie profesjonalnej technologii audio wprowadzając kolejne przełomowe produkty na rynek.

 

Zespół Stage Tec świętujący 25-lecie firmy

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT