Sennheiser Memory Mic, czyli bezprzewodowy mikrofon dla smartofonów

2018-08-06
Sennheiser Memory Mic, czyli bezprzewodowy mikrofon dla smartofonów

Zgodnie z zapewnieniami producenta ten niewielki oraz lekki mikrofon zapewnia doskonały dźwięk i działa w każdej odległości od smartfona. Do Memory Mic przygotowano specjalną aplikacje, która pozwoli nam tworzyć materiały audio-wideo wysokiej jakości.

W taki sposób o nowym produkcie wypowiedział się Tobias von Allwoerden, starszy menedżer ds. produktu Professional Audio w firmie Sennheiser - Dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę w filmach video. Pozwala na błyskawiczne zbudowanie odpowiedniego nastroju, wywołuje emocje i przywołuje na nowo piękne chwile. Dlatego stworzyliśmy kolejne narzędzie, które umożliwia rejestrację dźwięku wysokiej jakości przy użyciu smartfona. Z bezprzewodowego mikrofonu Memory Mic korzysta się równie wygodnie i łatwo jak z telefonu. Wystarczy zsynchronizować Memory Mic z dedykowaną aplikacją przez Bluetooth, przypiąć go za pomocą bezpiecznego dla ubrań klipsa magnetycznego i już można tworzyć wyjątkowe treści video.

 

 

Sennheiser Memory Mic wydaje się idealnym rozwiązaniem dla vlogerów czy youtuberów, którzy często nagrywają generowane przez siebie treści smartfonem. Nie da się ukryć, że nierzadko w tych materiałach to właśnie dźwięk jest elementem najmniej dopracowanym. Podczas nagrywania z użyciem Memory Mic wbudowany mikrofon smartfona będzie również aktywny i zarejestruje dźwięk z otoczenia, co pozwala nagrać komentarz i jednocześnie zachować oryginalny pejzaż dźwiękowy. Po nagraniu obrazu wystarczy uruchomić mikser audio w aplikacji Memory Mic i ustawić żądany balans między dźwiękiem otoczenia a tym zarejestrowanym za pomocą aplikacji Memory Mic. 

 

 

Memory Mic wyposażono w wysokiej jakości kapsułę pojemnościową Sennheiser o charakterystyce wszechkierunkowej, dzięki czemu mikrofon szczególnie dobrze tłumi szum wiatru, a nagranie nie traci na jakości, gdy mówiący zmienia kąt lub odległość od mikrofonu. Aplikacja pozwala na wybór spośród trzech poziomów czułości, zapewniających dostosowanie do głośniejszych lub cichszych głosów. Czas pracy Memory Mic wynosi do czterech godzin, a pełne naładowanie wbudowanej baterii litowo-polimerowej przez port USB zajmuje maksymalnie dwie godziny. W ciągu godziny bateria ładuje się do około 70% pełnej pojemności.

 

 

Memory Mic jest już dostępny w Polsce - można nabyć go w cenie katalogowej 859 zł. W zestawie z mikrofonem użytkownik otrzyma przewód do ładowania przez USB i krótką instrukcję. Bezpłatna aplikacja Sennheiser Memory Mic jest dostępna do pobrania w Apple App Store i Google Play.

www.sennheiser.pl

http://aplauzaudio.pl/

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT