KLANG:technologies w Hope Fellowship Church

2018-07-28
KLANG:technologies w Hope Fellowship Church

Zazwyczaj gdy kościoły lub domy modlitwy rozważają zakup nowego sprzętu audio, ostateczne decyzje w kwestii zakupu są podejmowane przez zewnętrznych ekspertów. Mimo, że często zespoły występujące w kościołach mają swoje preferencje co do marek, to jeśli chodzi o wprowadzenie nowych technologii najczęściej bierze się pod uwagę zdanie konsultanta. W przypadku Hope Fellowship Church w Teksasie – kościoła, który zdecydował się na zakup systemu monitoringu personalnego 3D KLANG:fabrik było inaczej.

Glenn Setchfield jest projektantem z firmy Clark, zajmującej się instalacjami AV i oświetlenia. Spytany o to, dlaczego podjęto decyzję o integracji systemu KLANG w nowym kampusie kościoła, Setchfield odpowiedział, że decyzja ta wynikała z zainteresowania zespołu technicznego Hope Fellowship Church.

Chęć wypróbowania systemu KLANG wynikała częściowo ze wcześniejszych doświadczeń ze „standardowymi” systemami. Derek Milton, dyrektor techniczny Hope Fellowship Church: „Używałem systemu, który jest często spotykany w kościołach i wiedziałem, że to nie jest to to, czego oczekujemy. Chcieliśmy uniknąć zbędnego bałaganu na scenie, dużej ilości mikserów na statywach i wysokiego kosztu sprzętu. Propozycja systemu, którym nasi muzycy mogliby łatwo sterować z własnych urządzeń mobilnych była atrakcyjna od samego początku”.

 

 

KLANG:fabric to urządzenie, które zajmuje 2U w racku i może przyjąć do 56 kanałów przez Dante, MADI i ADAT Lightpipe – lub kombinację tych 3 formatów – i pozwala na utworzenie do 16 niezależnych miksów. Oferuje elastyczny routing dla miksów, cyfrowych wejść do analogowych wyjść XLR lub łączenia dowolnych cyfrowych formatów po Dante przez KLANG:quelle ze wzmaniaczami słuchawkowymi lub bezprzewodowymi systemami IEM. Używając darmowej aplikacji KLANG:app (urządzenia iOS, Android, PC i Mac) użytkownik może tworzyć swoje własne miksy i umiejscawiać źródła dźwięku w przestrzeni trójwymiarowej. Oczywiście KLANG:app oferuje również możliwość standardowego miksu stereofonicznego.

 

 

Setchfield, gdy tylko zobaczył interfejs EQ przekonał się do systemu KLANG:  "Graficzne, intuicyjne ustawianie EQ jest świetnym rozwiązaniem dla muzyków, którzy nie są wciągnięci w szczegóły techniczne", mówi Setchfield. "System w Hope Fellowship jest skonfigurowany wokół konsolety FOH bez stosowania odrębnej konsolety monitorowej. System KLANG zapewnia kontrolę parametrów każdego kanału, nawet jeśli nie ma dedykowanej konsolety monitorowej. Interfejs jest prosty i intuicyjny. Użytkownicy mogą dotykając ekranu dostosować częstotliowość i czułość korektora i natychmiast usłyszeć różnicę. Dzięki temu realizator używający KLANG może skupić się na dźwiękach dochodzących ze sceny zamiast spędzać czas np. na dostosowywaniu brzmienia hi hatu do wymagań muzyków. Każdy skupia się na tym, co najważniejsze”.

Więcej o ofercie KLANG:
www.klang.com

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT