Nowe rozwiązania Premium Business Music Solutions od QSC

2018-06-27
Nowe rozwiązania Premium Business Music Solutions od QSC

Na targach InfoComm 2018 firma QSC zaprezentowała portfolio systemów nagłośnieniowych muzyki tła i pierwszego planu dla sklepów detalicznych, restauracji, lokali gastronomicznych i innych obiektów komercyjnych. Nowe rozwiązania Premium Business Music Solutions: miksery wielostrefowe, estetyczne kontrolery naścienne, konfigurowalne wzmacniacze wielokanałowe, głośniki w konfiguracji SUB/SAT, a także powiązane z nimi inne urządzenia instalacyjne oraz aplikacje zapewniają łatwą konfiguracją i zarządzanie systemem.

Połączyliśmy potrzeby użytkowników w zakresie łatwości obsługi i estetyki projektu ze sprawdzoną niezawodnością i wydajnością technologii QSC w zakresie miksowania, przetwarzania i wzmacniania dźwięków w celu rozszerzenia naszej oferty muzycznej dla biznesu. Zależało nam na tym, aby wszystkie komercyjne instalacje muzyki w tle i pierwszego planu obsłużyć za pośrednictwem jednego, kompletnego i usprawnionego portfolio - mówi David Fuller, Senior Director Product Development w firmie QSC.

Miksery MP-M

Miksery muzyczne i systemów przywoławczych serii MP-M oferują niespotykane dotąd możliwości przetwarzania i routingu wysokiej jakości dźwięku pierwszoplanowego / tła dla zastosowań wielostrefowych w handlu detalicznym oraz hotelarstwie. Zapewniają również funkcję miksowania na żywo w aplikacjach biznesowych, które wymagają również wzmocnienia głosu, m.in. w klubach fitness, salach konferencyjnych, salach bankietowych.

Miksery zostały umieszczone w kompaktowej obudowie 1RU, a każdy z nich oferuje też bogaty pakiet funkcji DSP, tłumienie sygnałów w przypadku pojawienia się sygnału o wyższym priorytecie, a także planowanie zdarzeń i funkcje automatycznego miksowania. Ponadto zapewniają gotowe presety Intrinsic Correction do optymalizowania pracy głośników QSC. Istnieje również możliwość tworzenia własnych ustawień głośników.

Kontrolery naścienne

W nowym portfolio QSC oferuje również przewodowe kontrolery naścienne MP-MFC, które zapewniają użytkownikom możliwość wyboru wielu stref, scen i regulację głośności. Instalatorzy mogą podłączyć do ośmiu sterowników MP-MFC do jednego miksera serii MP-M przy użyciu standardowego okablowania CAT-5 o maksymalnej łącznej długości przewodu wynoszącej 250 m. Kontrolery mogą być montowane w północnoamerykańskich lub europejskich elektrycznych puszkach instalacyjnych i są dostępne zarówno w kolorze czarnym, jak i białym.

Aplikacja MP Manage (dla tabletów i smartfonów iOS / Android) zapewnia możliwość bezprzewodowego sterowania, kontroli pracy i regulacji podstawowych funkcji systemu, w tym kontrolę poziomu głośności strefy i wybór źródła sygnału, wczytywanie zaprogramowanych scen, planowanie zdarzeń oraz sterowanie mikserem.

Wzmacniacze

Nowe wzmacniacze serii MP-A Zone łączą funkcjonalność wzmacniaczy muzycznych i systemów przywoławczych, zapewniając niesamowitą elastyczność przy zachowaniu wydajności klasy D, jak również przystępnej ceny i niskich kosztów utrzymania. Każdy z modeli wchodzących w skład tej serii umieszczony jest w obudowie 1RU. Seria ta obejmuje następujące modele: MP-A20V (200 W × 2 kanały), MP-A40V (200 W × 4 kanały) oraz MP-A80V (200 W × 8 kanałów).

Seria MP-A wykorzystuje technologię FlexAmp, która zapewnia każdej parze kanałów łączną moc do 400 W. Ta moc może być dostarczana tylko do jednego kanału lub też może być dzielona pomiędzy kanałami w dowolnych proporcjach. Każdy kanał może być skonfigurowany do pracy w trybie niskiej impedancji, 70 V lub 100 V, z użyciem filtru górnoprzepustowego lub bez niego.

Głośniki

Nowa oferta głośników obejmuje zestawy głośnikowe SUB/SAT z serii AcousticDesign, które oferują doskonałe właściwości akustyczne w małych obudowach, co pozwala również poprawić walory estetyczne każdej instalacji. Ta seria obejmuje modele w konfiguracji subwoofer/satelita przeznaczone do montażu powierzchniowego (AD-S SUB i AD-SSAT), montażu sufitowego (AD-C SUB i AD-C SAT) oraz montażu podwieszanego (AD-P SUB i AD-P SAT).

Podobnie jak inne modele z serii AcousticDesign, linia SUB/SAT ma taką samą świetnie zrównoważoną charakterystykę brzmieniową, która idzie w parze z wyjątkową estetyką. Głośniki są wyposażone rozwiązania usprawniające ich montaż w instalacjach, minimalizujące koszty wdrożenia i uruchomienia, m.in.: wbudowane wyjścia High Pass dla głośników satelitarnych, grille mocowane magnetycznie (do montażu sufitowego i głośników podwieszanych) a także rozwiązanie montażu systemowego, które zapewnia łatwy i powtarzalny montaż na ścianach (do modeli do montażu powierzchniowego).

W przypadku instalacji o większej liczbie kanałów, bardziej złożonym przetwarzaniu sygnałów lub zapotrzebowaniu na większą kontrolę systemu, projektanci mogą wykorzystać platformę Q-SYS. Dzięki temu użytkownicy końcowi mogą korzystać z kontrolerów z ekranami dotykowymi Q-SYS, najlepszego w swojej klasie przetwarzania sygnałów i możliwości wykorzystania sterowania urządzeniami wideo innych producentów.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje