Audio Plus autoryzowanym dealerem Yamaha Commercial Audio

2018-06-14
Audio Plus autoryzowanym dealerem Yamaha Commercial Audio fot. https://audioplus.pl

Lider na rynku profesjonalnych systemów elektroakustycznych, firma Audio Plus z Łomianek, wzbogaciła się o ważną markę. Od teraz produkty ze znakiem Yamaha Commercial Audio są dostępne w Audio Plus.

W związku z konsekwentnym rozwojem, znany dostawca i integrator systemów dźwiękowych, Audio Plus z Łomianek, podjął współpracę z jednym z najważniejszych producentów urządzeń – Yamaha. Słynna japońska firma jest od początku istnienia związana z dźwiękiem i muzyką. Została założona pod koniec XIX w. jako manufaktura produkująca organy i pianina. Dziś jest największym na świecie producentem fortepianów, jednym z największych wytwórców instrumentów muzycznych oraz posiada liczne niezależne spółki działające w innych branżach, takich jak motoryzacja, półprzewodniki, a nawet edukacja.

Yamaha jest niekwestionowanym liderem rynku cyfrowych konsolet mikserskich, które produkuje od 1987 roku. Spółka Audio Plus rozpoczęła współpracę z japońską marką od sprzedaży konsolety QL-5 wraz z interfejsem audio najnowszej generacji do nowo powstającego domu kultury w Przecławiu. Ten obiekt jest o tyle wyjątkowy, że ma w pełni zautomatyzowaną, ruchomą widownię, którą można złożyć w płaską ścianę w ciągu kilku minut. Ta opcja szybkiej rekonfiguracji sali pod kątem różnych zastosowań musiała być brana pod uwagę podczas projektowania systemu nagłośnieniowego. Uniwersalizm konsolety Yamaha QL-5 doskonale wpasował się w ten projekt.

Japoński perfekcjonizm jest wpisany na stałe w filozofię marki Yamaha, znaną jako Kandō. Jej podstawową wartością jest wciąż jakość. To słowo może być mylące, gdyż oznacza różne rzeczy dla różnych osób. Dla firmy Yamaha dotyczy ono szerokiego spektrum koncepcji, które składają się na wyjątkowo sumienne podejście do projektowania i rozwoju produktu. Jakość brzmienia, która pierwsza przychodzi na myśl, jest tylko początkiem. Niezawodność i długość życia produktu są równie istotne, za to o wiele trudniejsze do zrealizowania w sposób konsekwentny. Następnie liczy się bezpieczeństwo, zarówno osobiste jak i środowiskowe, oraz oczywiście jakość obsługi posprzedażnej. We wszystkich tych rejonach Yamaha nie tylko wypełnia oczekiwania klientów, lecz często także je przewyższa.

Yamaha Commercial Audio to marka korporacji Yamaha, która obejmuje trzy zasadnicze rynki – rentalowy, instalacyjny i broadcast. Od 1 czerwca 2018 Audio Plus prowadzi sprzedaż, montaż i serwis produktów tych trzech branż. Klienci mogą liczyć na wsparcie handlowe, konfiguracyjne i serwisowe specjalistów firmy z Łomianek.

Kontakt w sprawie systemów Yamaha
Wojciech Mazurek
Concert Sound Sales Manager
tel. 22 732 16 19 / 600 998 336
wojciech.mazurek@audioplus.pl

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje