Nowy mikser Allen & Heath SQ-7

2018-06-07
Nowy mikser Allen & Heath SQ-7

Allen & Heath prezentuje SQ-7, nowy model z 33 tłumikami w serii SQ.

Po sukcesie premiery mikserów SQ-5 i SQ-6, firma Allen & Heath zdecydowała sięwprowadzić na rynek nowy model. SQ-7 korzysta z tego samego rdzenia co mniejsze modele (XCVI 96kHz FPGA), ale umożliwia poszerzone sterowanie i oferuje rozbudowany panel wejść i wyjść. SQ-7 posiada 33 tłumiki, 32 wbudowane przedwzmacniacze, 16 przypisywalnych przycisków SoftKey i 8 konfigurowalnych enkoderów.

SQ-7 to 48-kanałowa konsoleta, w pełni kompatybilna z serią zdalnych ekspanderów wejść i wyjść, w tym mobilnych stageboxów DX168. Wejścia i szyny miksujące mogą być indywidualnie przypisane do 192 kanałów na 6 warstwach. 16 SoftKey i 8 konfigurowalnych enkoderów umożliwia dopasowanie funkcjonalności miksera do wymagań każdego realizatora. Karty sieciowe Dante, Waves i SLink, które będą dostępne już niebawem, dodatkowo poszerzają możliwości rozbudowy i integracji systemu, umożliwiają split FOH/MON oraz rejestrację audio.

Wtyczki DEEP processing dają użytkownikom SQ-7 dostęp do emulacji kompresorów i przedwzmacniaczy, mogą być zapięte prosto na wejścia lub szyny miksujące bez powiększania latencji i dodatkowych zmian ustawień.

Zintegrowany SQ-Drive umożliwia szybką rejestrację wielośladową lub stereofoniczną w 96kHz bezpośrednio na pendrive lub dysk USB. W mikser wbudowany jest również 32x32 interfejs audio pracujący w 96 kHz, który pozwala na wielośladową rejestrację, tworzenie kopii zapasowych śladów i przeprowadzanie wirtualnych prób. Interfejs jest zgodny z ASIO i Core Audio, umożliwia sterowanie po MIDI i DAW Control. Ciekawą funkcjonalnością skierowaną dla klientów AV jest zawarcie dwóch niezależnych, w pełni zintegrowanych i przypisywalnych Automatycznych Mikserów Mikrofonowych (AMM), które mogą razem stworzyć 48-kanałowy AMM.

Keith Johnson, manager produktu z Allen & Heath - SQ-7 ucieleśnia wszystko, co jest ekscytujące w serii SQ - moc, szybkość, ergonomię – a to wszystko w większym formacie, który pozwala nam jeszcze bardziej poszerzyć możliwości konsolety. Zaraz po premierze SQ dostawaliśmy mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy pokochali koncepcję i funkcjonalność SQ, i którzy chcieli używać SQ w aplikacjach, które wymagają większej ilości wejść/wyjść i lepszego sterowania. SQ-7 jest dla nich!.

SQ-7 jest kompatybilny z ekosystemem Allen & Heath: aplikacjami do miksowania i monitoringu personalnego, ekspanderami I/O, kartami sieciowymi audio i mikserami personalnymi ME.

http://marki.konsbud-audio.pl/allen-heath

www.allen-heath.com

 

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje