Jak dbać o bezpieczeństwo na scenie?

2018-03-30
Jak dbać o bezpieczeństwo na scenie?

Temat bezpiecznej pracy na scenie często jest kwestią pomijaną. Dotyczy to zarówno firm eventowych, ale również teatrów, domów kultury oraz innych przedsiębiorstw i instytucji, które działają w branży szeroko pojętej branży rozrywkowej. Wątek, który powinien być jednym z najważniejszych odkłada się na bok. Jak to zmienić?

Przede wszystkim szkolić i zachęcać do stosowania praktyk i produktów sprawdzonych i bezpiecznych, które są już w standardzie firm z europy zachodniej, bez podziału na skale działalności. Tylko skąd brać informacje na ten temat?

W tym momencie na rynku działają prężnie dwie organizacje, które zajmują się tym tematem. Fundacja FOH oraz szkoła Lightschool. Obie przywiązują do kwestii bezpieczeństwa bardzo dużą wagę. I tak już w kwietniu Lightschool rusza z cyklem kursów, które mają na celu pogłębianie tego tematu. Na początek bo już 17/04 szkolenie "Bezpieczna praca na scenie" poprowadzi Marcin "Tymon" Grządziel. Następnie 24/04 odbędzie się darmowe szkolenie "ProlyteCampus - Bezpieczna praca z mechaniką sceniczną", które poprowadzi Matthias Moeller, a jednym z prelegentów tego dnia będzie Fundacja FOH. Ostatnim szkolenie z cyklu bezpieczeństwo jest kurs prowadzony przez Szymona Kosickiego "Bezpieczeństwo i elementy riggingu".

Cała seria szkoleń to duża dawka niezbędnej wiedzy do pracy związanej z techniką sceniczną. Na wszystkie szkolenia możecie zapisać się na stronie organizatora www.lightschool.pl. Zachęcamy, czas ucieka, a w tym temacie ciągle musimy gonić najlepszych.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje