Wianki w Krakowie z d&b audiotechnik

2016-06-28
Wianki w Krakowie z d&b audiotechnik

25 czerwca w Krakowie odbyły się Wianki - impreza, którą Krakusi znają i cenią od lat. Wydarzenie w obecnej formie funkcjonuje od ponad 20 lat.

Tradycja Wianków wywodzi się jednak z dawnych czasów, kiedy to świętowano przesilenie słońca paląc ogniska, robiąc wróżby czy puszczając wianki. W tym roku w Krakowie koncerty odbywały się równolegle na kilku scenach. Podobnie jak w zeszłym roku nagłośnienie na zestawach d&b audiotechnik realizowała firma FS Audio.

Na Rynku Głównym zbudowano Scenę Międzypokoleniową. Grały na niej zespoły dla dzieci i dla starszej części widowni. Wystąpili między innymi Jerz Igor, Warszawskie Combo Taneczne, Grzegorz Turnau i Sinfonietta Cracovia. Późnym wieczorem odbyło się Unsound Silent Disco – impreza taneczna, podczas której uczestnicy słuchają muzyki na słuchawkach, a otoczenie ma szansę odpocząć od nadmiaru dźwięków.

System nagłośnieniowy, który na Rynek Główny dostarczyła firma FS Audio, składał się z 12 zestawów d&b audiotechnik z serii Y na stronę. Na frontfillach zainstalowano zestawy T10.

Na scenę dostarczono odsłuchy monitorowe firmy d&b, modele MAX12 i MAX15.

Warto podkreślić fakt, że dLive pełnił funkcję konsolety monitorowej. Jest to jedno z pierwszych zastosowań dLive przez firmę FS Audio, która zakupiła konsoletę kilka tygodni temu. Użytkownicy są w pełni usatysfakcjonowani funkcjonalnością nowej konsolety, czekamy więc na kolejne sztuki z użyciem dLive.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje