X4L - wzmacniacz z DSP z serii X
Biznes „nagłośnieniowy” – w porównaniu z innymi dziedzinami techniki (np. przemysłem samochodowym, czy ...
W dniach 3-6 czerwca odbędzie się 53 edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nagłośnienie podczas tego wielkiego wydarzenia zapewnia warszawska firma GMB.
Opolski festiwal jest organizowany od 1963 roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń co roku podsumowujących świat muzyczny w Polsce. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się koncert piosenek filmowych, czyli przypomnienie utworów, które powstały do polskich filmów fabularnych i stały się wielkimi przebojami.
Kolejnego dnia na scenie w Opolu wystąpią debiutanci, mogący zaprezentować się przed dużą publicznością, między innymi Antek Smykiewicz, Kortez, Bovska, Leski i Michał Sobierajski. W programie festiwalu również kultowe już SuperPremiery i SuperJedynki z udziałem znanych artystów (jak Kasia Wilk, Janusz Radek, Kombii i Sarsa). W niedzielę różne światy muzyczne w jeden połączy Waldemar Malicki, występ okraszony będzie oczywiście odpowiednią dawką humoru. Widownia usłyszy również znane polskie hity podczas części zatytułowanej GrandPrix Publiczności. Ciekawe koncerty będzie można usłyszeć ostatniego dnia na Scenie alternatywnej – wystąpią znakomici artyści, którzy kierują swoją sztukę do węższego grona publiczności.
Nagłośnienie podczas tego wielkiego wydarzenia zapewnia warszawska firma GMB. Na główny system nagłośnieniowy oraz system monitorowy wybrano zestawy firmy d&b audiotechnik. System nagłośnienia sceny jest zasilany w sumie z 74 kanałów wzmacniaczy (44 kanały D80 i 30 kanałów D12). System liniowy składa się z 16 zestawów V8 i 4 zestawów V12. Seria V charakteryzuje się wysoką mocą i kompaktowymi rozmiarami, co sprawia, że świetnie nadaje się do dużych imprez plenerowych. Basy są odtwarzane z szesnastu V-SUBów i dwóch J-INFRA. Seria V jest dogłośniona 40 zestawami z serii Q, które są użyte jako outfille, frontfille i downfille. Ważnym elementem systemu jest również ArrayProcessing, technologia oparta na filtrach FIR i IIR, która wyrównuje charakterystykę częstotliwościową oraz poziom ciśnienia dźwięku na widowni.
System odsłuchów monitorowych również składa się z zestawów d&b. Łącznie wykorzystanych jest 25 monitorów MAX oraz 2 Q-SUBy, które są napędzane pasywnie. Zasilanie zapewniają wzmacniacze D12 – łącznie 10 kanałów.
Festiwal w Opolu to imponująca ilość sprzętu najwyższej jakości. Przy wydarzeniu o takiej randze sprzęt nie może zawieść. Ma transparentnie przenosić to, co dzieje się na scenie i dostarczać spójnych wrażeń dźwiękowych. To właśnie zapewnia nagłośnienie firmy d&b audiotechnik: niezawodność, wyrównaną charakterystykę brzmieniową, skuteczność i przy tym wszystkim małe gabaryty i niską wagę.