Polska Izba Techniki Estradowej

2015-10-09
Polska Izba Techniki Estradowej

Być może większość już wie, ale tych, którzy jeszcze o tym nie słyszeli informujemy, że trwają pracę nad utworzeniem pierwszej w Polsce organizacji skupiającej firmy zajmujące się techniką estradową.

O celowości powstania takiego podmiotu nie trzeba nikogo przekonywać, aktualnie przedsiębiorcy branży estradowej są całkowicie sami wobec urzędów, sądów czy klientów oraz innych instytucji, bezradni wobec nieuczciwej konkurencji, a także wobec organizatorów przetargów, których treść merytoryczna i same wyniki często – delikatnie mówiąc – są nie do zaakceptowania w uczciwym biznesie. Te i inne problemy postara się pomóc zmienić Polska Izba Techniki Estradowej (PITE), której powstanie jest długo wyczekiwane. Grupa firm, która podjęła pierwsze kroki w utworzeniu PITE, wypracowała już plan spraw, które muszą być w pierwszej kolejności załatwione. Ale żeby to nastąpiło trzeba najpierw powołać Izbę na zebraniu założycielskim, w którym musi wziąć udział minimum 100 przedstawicieli firm – podmiotów gospodarczych oraz wybrać władze statutowe złożone z przedstawicieli firm członkowskich. Taki jest wymóg Ustawy o Izbach Gospodarczych.

Izba Gospodarcza tym różni się od stowarzyszeń, zrzeszeń itp. ze jest organizacją skupiającą firmy, a nie osoby fizyczne, tak więc firma bez względu na wielkość czy liczbę zatrudnionych posiada tylko jeden głos. Dlatego PITE to szansa nie tylko dla dużych firm, ale także dla tych małych, często jednoosobowych.

Utworzenie i zalegalizowanie Polskiej Izby Techniki Estradowej wchodzi powoli w etap końcowy, trzeba jednak jeszcze postawić kropkę nad „i”, a do tego musi być dostatecznie dużo firm chętnych do zawiązania Izby. W imieniu grupy inicjatywnej zapraszamy wszystkich właścicieli firm, aby sami lub poprzez upoważnione osoby dnia 3 listopada 2015 roku w podwarszawskim hotelu Lamberton w Ołtarzewie wzięli udział w zebraniu i podpisali akces członkowski w Izbie. Szczegóły dotyczące kosztu spotkania, ewentualnego zakwaterowania i inne sprawy związane z tym wydarzeniem można znaleźć na Facebooku, gdzie utworzona została zamknięta grupa firm planujących zrzeszenie w PITE i gdzie można już zabrać głos w sprawie organizacji Izby.

Wszelkich informacji udzielają również oraz przyjmują wstępne zgłoszenia drogą mailową Grzegorz Łapczyński (grzegorz@astralconcert.pl) oraz Krzysztof Polesiński (k.polesinski@airpol.pl).

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 25.10.2015 r.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje