Soundcraft Vi3000 w Filharmonii Berlińskiej!

2015-04-10
Soundcraft Vi3000 w Filharmonii Berlińskiej!

Filharmonia Berlińska to nie tylko jedna z najznamienitszych instytucji tego rodzaju na świecie, ale też siedziba Berliner Philharmoniker, czyli jednej z najlepszych i najbardziej prestiżowych orkiestr filharmonicznych. Już kiedyś pisaliśmy o poczynionych przez nią zakupach - wtedy była to konsoleta Studer Vista 9. Jednak instytucja wciąż się rozwija i znów dokonała udanej inwestycji. Tym razem wzbogaciła się o konsoletę Soundcraft Vi3000.

Nowy mikser znalazł swoje miejsce w Sali Kameralnej, która jest już wyposażona w konsolety Soundcraft Vi6 i Studer Vista 9. Pierwsza, która dotychczas pracowała na froncie, przeniesiona została do jednego z dwóch studiów i pełni obecnie obowiązki konsolety nagraniowej, Druga zainstalowana jest w studiu produkcyjnym, gdzie służy do produkcji nagrań live, a także do przygotowania transmisji live radiowych, telewizyjnych, internetowych i kinowych. Natomiast świeży nabytek Filharmonii podjął pracę jako konsoleta FOH.

„Ponieważ mamy za sobą dobre pięć lat całkowicie bezproblemowej i w pełni satysfakcjonującej pracy na Vi6, zdecydowaliśmy, że nowa konsoleta FOH to również będzie Vi” powiedział Mirsat Neziraj z Filharmonii Berlińskiej. „Wprost uwielbiamy intuicyjność powierzchni roboczej, jaką cechują się miksery z serii Vi. Instrumenty są przejrzyście rozłożone w kanałach, dzięki czemu praca przebiega jak na konsoletach analogowych, które - w naszej opinii - wciąż mają najlepszy interfejs użytkowy”.

Ciekawe, co Berliner Philharmoniker kupi następnym razem…

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje