GrubSon korzysta z systemów AKG DMS700 V2 oraz IVM4500

2014-01-30
GrubSon korzysta z systemów AKG DMS700 V2 oraz IVM4500

Tomasz Iwańca, jeden z czołowych polskich raperów, występujący pod pseudonimem artystycznym GrubSon, od listopada 2013 roku korzysta z systemu bezprzewodowego AKG DMS 700 V2. Do wyboru tego modelu skłoniło go kilka czynników. Przede wszystkim chodziło o rozwiązanie zapewniające bardzo dobrą jakość brzmienia i niezawodność transmisji, a do tego oferowane w przystępnej cenie.

Jak mówi Krzysiek Murawski, realizator GrubSona, „Na początku mojej współpracy z Tomkiem kilkukrotnie zdarzało się nam pracować na mikrofonach AKG z kapsułą D5. Były to niższe modele, ale zawsze byliśmy zadowoleni z brzmienia. Dlatego też z przyjemnością przyjęliśmy na testy system DMS. Już podczas pierwszej próby okazało się, że spełnia on wszystkie założenia. Bardzo podoba się nam jego transparentność. Wokal Tomka brzmi na nim bardzo dobrze. Odpowiada nam też manualnie. Ukryty pod obudową włącznik jest bardzo dobrym rozwiązaniem przy żywiołowych występach. Ważna dla nas jest także energooszczędność systemu”.

Wcześniej GrubSon korzystał z systemu Shure SLX4 z kapsułą Beta 58, a także - dość często - z ULX i UR. We wstępnych zamierzeniach ekipa zamierzała zakupić system UR, jednak stosunek jakości do ceny w przypadku DMS przekonał ją do zmiany planów. Dla nadajnika wybrano kapsułę D5. „Osobiście oceniam ten system bardzo pozytywnie. Miałem już wcześniej do czynienia z kapsułą D5, ale muszę przyznać, że dopiero w połączeniu z radiem DMS pokazuje ona pełnię możliwości. Naprawdę jest to bardzo dobrze brzmiący system. Łatwy w obsłudze, a jednocześnie zaawansowany na tyle, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa transmisji” - dodaje Krzysiek Murawski.

Dodać tu należy, iż DMS700 V2 to nie jedyny system bezprzewodowy AKG, z jakiego korzysta GrubSon - jego odsłuch osobisty również pochodzi od tego producenta. Jest to system IVM4500 ze słuchawkami IP2.

Warto jeszcze wspomnieć, że opublikowany na Youtubie teledysk do utworu GrubSona „Na szczycie” ma już ponad 38 milionów wyświetleń! Mało który artysta, nie tylko w Polsce, ale i za granicą, może pochwalić się takim wynikiem.

www.essaudio.pl
www.akg.com

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje