Nowe instalacje P.S. Teatr

2014-01-21
Nowe instalacje P.S. Teatr

Firma P.S. Teatr dostarczyła i uruchomiła system oświetlenia scenicznego Auli Instytutu Głuchoniemych im. Ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie, rozpoczęła też prace na terenie Krakowskiego Centrum Kongresowego.

Instalacja w Auli Instytutu Głuchoniemych nie jest może największą z dotychczas wykonanych przez P.S Teatr, ale jest bardzo ciekawa. Priorytetami w tym przypadku były oszczędność energii, łatwość obsługi i prostota konserwacji. W takim przypadku wybór mógł być tylko jeden – LED! Efektem jest jedna z pierwszych w Polsce, całkowicie homogeniczna instalacja oświetleniowa, oparta wyłącznie na oprawach ledowych.

Wszystkie reflektory wyposażone są w moduły RGBW, co dodatkowo pozwala na uzyskanie praktycznie nieograniczonej palety barw, bez konieczności stosowania filtrów żelowych, co również znacznie ułatwia eksploatację systemu i obniża związane z tym koszty. Zastosowane urządzenia to reflektory z optyką fresnela Philips Selecon PLFRESNEL-1, wyposażone w pojedynczy, wymienny moduł LED RGBW o mocy 120 W oraz optykę regulowaną w zakresie od 15 do 55°, reflektory profilowe Philips Selecon PLPROFILE-1, z modułem LED o takiej samej mocy i z optyką regulowaną w zakresie od 24 do 44°, oraz ruchome głowy RED LWZ 60, wyposażone w 36 zespołów LED RGBW (pod wspólnymi soczewkami) o mocy 10 W każdy.

Dodatkowo w systemie zastosowano transmisję bezprzewodową sygnału DMX, realizowaną za pomocą popularnych „kostek” Citi Theatrical SHOW BABY. Dzięki zastosowaniu wyłącznie opraw LED nie było konieczności montowania regulatorów napięcia, co również znacznie uprościło instalację. Do sterowania systemu zastosowano elementy HDL-Polska, a realizację oświetlenia efektowego umożliwia wyjątkowo łatwa w obsłudze nastawnia STRAND 200+. Obsługuje ona 1.024 kanały DMX, co pozwoli na dalszą rozbudowę instalacji w przyszłości.


Nowo powstający obiekt Krakowskiego Centrum Kongresowego to ponad 36.000 m² przestrzeni konferencyjnej, Sala Audytoryjna, gotowa przyjąć 2.000 osób, przestronne i wielofunkcyjne foyer, przystosowane między innymi do organizacji wystaw, stoisk sponsorskich i ekspozycyjnych, a przy tym wyśmienita lokalizacja obiektu w centrum Krakowa. Jego otwarcie przewidziano na rok 2014.

Centrum będzie nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i technologii widowiskowej. Będzie dysponowało trzema głównymi salami: Audytoryjną, Teatralną oraz Kameralną, mieszczącymi maksymalnie – odpowiednio – 2.100, 600 i 300 gości. Poza niezwykłą Salą Audytoryjną na szczególną uwagę zasługuje druga, co do wielkości, Sala Teatralna – jej składane trybuny pozwolą na zwiększenie powierzchni podłogi w przypadku wykorzystania jej na bankiety czy wystawy. Centrum, mogące pomieścić 3.200 uczestników, będzie dysponować także zespołem sal konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami, przeszklonym trzypoziomowym foyer z widokiem na Wawel, wielofunkcyjną salą wystawową i powierzchniami pomocniczymi.

W ramach realizowanego kontraktu firma P.S. TEATR jest odpowiedzialna za dostawę i montaż oświetlenia scenicznego na terenie całego obiektu, jak również dostawę i montaż mechaniki scenicznej.

www.teatr.com.pl

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje