System RedNet Focusrite w klubie Space na Ibizie

2014-01-02
System RedNet Focusrite w klubie Space na Ibizie

Przez dekady Ibiza odgrywała znaczącą rolę na globalnej scenie muzycznej. To środowisko skupiające najbardziej sławne kluby i instytucje muzyki tanecznej takie jak Pacha, Amnesia i Space, gdzie w scenerii piaszczystych plaż i skalistych pejzaży wielu Dj-ów i producentów tworzy swoją muzykę. W klubie Space zainstalowano komponenty systemu RedNet – znakomite interfejsy audio i preampy firmy Focusrite.

Enter - impreza odbywająca się co tydzień w klubie nocnym Space (według głosujących - najlepszy klub na świecie 2012) prowadzona jest przez Dj-a i producenta Richie Hawtina, którego niesłabnąca siła w przesuwaniu granic technicznych podczas swoich koncertów przyniosła mu reputację człowieka wyznaczającego trendy we współczesnej muzyce tanecznej. Jego wizją było stworzenie unikalnych, w pełni wciągających doznań dla najbardziej wymagających klubowiczów. Enter to przepustka do nowych doświadczeń - od muzyki i Dj-ów poprzez technologię, mówi Hatwin, a jego system audio z pewnością pomaga mu w osiągnięciu tego celu.

Za kulisami Wielkiej Sceny, we wszystkich pięciu kabinach dla Dj-ów, znajdują się interfejsy audio Focusrite RedNet 4. Z centralnym przełącznikiem sieciowym w klubowej maszynowni łączą je pojedyncze kable Cat-6. RedNet 4 to osiem podwójnie sprzężonych, zdalnie sterowanych preampów Focusrite, z zaawansowaną konwersją AD. Wykorzystanie mocy protokołu sieciowego Dante Audinate, pozwala na dystrybucję i zapis studyjnej jakości dźwięku przez IP dla różnorodnych zastosowań. Dla całego kompleksu zastosowano sieć cyfrową Dante 96kHz z niską latencją i bez degradacji sygnału audio. Johannes Kraemer jest głównym inżynierem dźwięku w Enterze, zarządzającym całym systemem routingu ze swojej platformy MacBook Pro, znajdującej się w sali głównej za sceną, zaraz obok budki DJ-ów.

Pomimo złożoności systemu, faza instalacji była niezwykle prosta, mówi Johannes, "pierwszy raz dostałem w swoje ręce pudełka z jednostkami Focusrite Rednet zaledwie trzy dni przed koncertem, ale wcześniej już wiedziałem, co te urządzenia są w stanie zaoferować. Upewniłem się, że cały firmware był zaktualizowany, zrobiłem testy z sześcioma urządzeniami i całość działała jak należy. Przedwzmacniacze RedNet 4 są bardzo przejrzyste i intuicyjne - sprawiają, że czujesz się jakbyś był w klubie z DJem, jakość dźwięku całego systemu jest bardzo precyzyjna, a dystans przesyłu nie ma wpływu na sygnał, bo jest cyfrowy. Co więcej, jest to tak proste w użyciu, że łączy się natychmiastowo z moim Dante w mikserze Yamaha i nagrywarce JoeCo bez jakichkolwiek konfiguracji. System jest niezwykle prosty w obsłudze.”

System Focusrite RedNet zyskał również uznanie w oczach inżyniera sieciowego Entera, Bryan'a McDade. ”Możliwość umieszczania 8, 16 lub 32 kanałów, nagranie wszystkiego na dysku twardym i skończenie z całonocnym materiałem w kieszeni jest świetnym rozwiązaniem. Z cyfrą wszystko jest możliwe. Cyfra sprawia, że wszystko jest łatwiejsze!”

Impreza ENTER Richiego Hawtina odbywała się przez 13 tygodni w całym sezonie letnim 2013, podczas którego występowali gościnnie Maya Jane Coles z, Jamie Jones, Loco Dice i Nina Kraviz, oraz wielu innych.

Link do artykułu: RedNet system w klubie Space na Ibizie

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje