Nowa realizacja Tommexu na stacjach Szybkiej Kolei Regionalnej w Tychach

2013-02-19
Nowa realizacja Tommexu na stacjach Szybkiej Kolei Regionalnej w Tychach

Firma Tommex Żebrowscy Sp. J. we współpracy z firmą M.Ostrowski Sp. J. zrealizowała projekt, dostawę sprzętu oraz instalację systemu nagłośnienia na stacjach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Tychach.

Szybka Kolej Regionalna w Tychach obejmuje w obecnej chwili 4 stacje: Zachodnia, Bielska, Grota Roweckiego i Lodowisko. Wszystkie cztery nowo oddane stacje, w tym gruntownie zmodernizowane Tychy Zachodnie, zostały wyposażone w system DSO g+m elektronik. Dzięki zastosowaniu modułów APS 59 lan cały system pracuje w sieci lokalnej. Rozwiązanie to pozwala na zarządzanie i kontrolę wszystkimi stacjami z jednego punktu oraz prostą i szybką rozbudowę systemu równolegle z planowanymi inwestycjami.

Dźwiękowy System Ostrzegawczy obejmuje wszystkie aktualnie działające stacje. Na co dzień wykorzystywany jest do podawania informacji głosowych z systemu podróżnych. Sterowanie i kontrola systemu odbywa się w centrum kryzysowym, gdzie zlokalizowano pulpit ewakuacyjny umożliwiający wysyłanie komunikatów alarmowych na poszczególne stacje. Dodatkowy pulpit mikrofonowy znajduje się w Nastawni.

Każdą ze stacji wyposażono:

- w wejście sygnału audio w celu podawania informacji z systemu podróżnych.

- w mikrofon strażaka w specjalnie przygotowanej szafie

- w moduł służący do lokalnego wyzwalania komunikatów zapisanych w systemie

- we wzmacniacz 150W/100V oraz wzmacniacz zapasowy (aktywujący się automatycznie w przypadku awarii wzmacniacza głównego)

- w specjalne przyciski do ręcznego wyzwalania i kasowania alarmu

- w wejście na styk zewnętrzny do sygnalizacji awarii urządzenia zewnętrznego

- w system zasilania awaryjnego

www.tommex.pl

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje