Carlos Santana pod wrażeniem JBL VTX!

2012-11-30
Carlos Santana pod wrażeniem JBL VTX!

Premierowa sala koncertowa House Of Blues, zlokalizowana w hotelu Mandalay Bay w Las Vegas, została właśnie wyposażona w najnowszy system nagłośnienia JBL serii VTX. House Of Blues gości największych koncertujących artystów i zespoły, i przez najbliższe dwa lata będzie domem dla Carlosa Santany, który będzie tam wykonywał swój koncertowy program „Greatest Hits Live: Yesterday, Today and Tomorrow”.

Główny system frontowy składa się z dwóch podwieszanych po obu stronach sceny gron, każde z nich złożone z 10 sztuk modułu JBL VTX V25 i trzech modułów subniskotonowych JBL serii VerTec, VT4880A.

Dodatkowo system wspomagany jest przez sześć kolumn subniskotonowych JBL ASB7128 umieszczonych pod sceną oraz sześć modułów subkompaktowych oraz JBL VT4886 dogłaśniających górny balkon. Wszystkie loże VIP są dodatkowo wyposażone w niezależny zestaw nagłośnienia złożony z kompaktowych, szerokopasmowych kolumn instalacyjnych najwyższej jakości JBL AC18 oraz subwooferów ASB6112, bazujących na przetworniku o średnicy membrany 12”.

Dyrektor produkcji w House Of Blues, Dan Schartoff, powiedział o projekcie: „To miejsce osiągnęło punkt w swojej historii, w którym zdecydowanie wymagana była wymiana systemu nagłośnienia na nowy. Kolumny JBL serii VTX są trochę większe, niż elementy dotychczasowego systemu, dlatego musieliśmy zmienić lokalizację punktów podwieszania gron oraz włożyć trochę pracy w prawidłowe pokrycie dźwiękiem górnego balkonu. W celu poprawy widoczności sceny przez widzów, musieliśmy także lekko rozsunąć grona względem osi sceny oraz zawiesić je nieco wyżej. Efektem tych zmian jest zdecydowana poprawa widoczności sceny ze wszystkich miejsc widowni. Znakomite pokrycie audytorium przez moduły VTX V25 i rewelacyjna jakość produkowanego przez nie dźwięku pozwoliło także zrezygnować z uprzednio stojących na scenie głośników. Jako że dwa grona złożone z modeli VTX V25 są teraz stosunkowo blisko górnego balkonu, zdecydowaliśmy się na podwieszenie modułów subniskotonowych VT4880A w połowie każdego głównego grona. Sześć kolumn VTX V25 zapewnia pokrycie górnego balkonu, trzy subwoofery w połowie i następne cztery kolumny V25 zapewniają pokrycie parteru widowni. Oczywiście same kolumny głośnikowe to nie wszystko, dodam tylko, że cały nowy system nagłośnienia wykorzystuje do zasilania wzmacniacze mocy Crown serii i-Tech 12000HD oraz serii XTi, kontrola systemów głośnikowych odbywa się poprzez procesory DriveRack 4800, cały system jest kontrolowany i monitorowany przez oprogramowanie HiQnet System Architect, a na stanowisku FOH swoje zadanie wypełnia cyfrowa konsoleta Soundcraft Vi1.”

Carlos Santana rozglądał się za miejscem dla serii swoich koncertów i wybrał właśnie House Of Blues będąc pod ogromnym wrażeniem instalacji opartej o JBL VTX.

Rob Mailman, jeden z kierowników w Sound Image, a także realizator dźwięku Carlosa Santany powiedział krótko: „Mogę całkiem szczerze powiedzieć, że systemem VTX firma JBL trafiła w dziesiątkę. Mogę opowiadać godzinami o tym, jak dobrze brzmi ten system, ale najlepiej posłuchać go osobiście. Jest bardzo przejrzysty, równy w całym paśmie częstotliwości, zapewnia znakomite pokrycie i ogromny zapas mocy bez żadnych zniekształceń. Najważniejsze dla mnie jest także to, że po długim i głośnym koncercie nie czuję się zmęczony jadąc do domu”.

www.essaudio.pl

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje