Vertical Array Dynacord – jazzowo…

2012-09-25
Vertical Array Dynacord – jazzowo…

W ramach XXII Festiwalu im. Adama Didura w dniu 28 września br. o godz. 19:00 w Sali widowiskowej Sanockiego Domu Kultury, odbędą się Mistrzowskie wariacje „HALKA - jazz interpretations” wg Stanisława Moniuszki Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.- polski dystrybutor urządzeń marki Dynacord, zapewni nagłośnienie oraz realizację dźwięku.

Wieczór z zespołem jazzowym, pod przewodnictwem legendy polskiego jazzu Jana Ptaszyna Wróblewskiego - słynnego w Polsce i na świecie saksofonisty, kompozytora, krytyka muzycznego, autora programów radiowych i telewizyjnych, który już od ponad pół wieku jest animatorem jazzu w Polsce - będzie nie lada wydarzeniem w ramach prestiżowego festiwalu, zajmującego ważne miejsce na mapie kulturalnej Polski i euroregionu.

Do nagłośnienia koncertu zostanie użyty nowy system firmy Dynacord Vertical Array, kolumny serii VariLine oraz monitory CXM, w konfiguracji: 2 x kolumna szerokopasmowa TS400, 2 x subwoofer aktywny PSD 218, 2 x subwoofer pasywny PSE 218, 2 x kolumna szerokopasmowa VL152, 4 x kolumna monitorowa CXM15. Kolumny serii VL, a także monitory, będą zasilanie ze wzmacniaczy PowerH z wbudowanymi modułami RCM26.

Nowoczesna sala widowiskowa SDK, na której odbędzie się koncert, to przestrzeń z blisko 400 miejscami dla publiczności, z lożami i balkonami, a więc dosyć duży obszar do pokrycia. System Vertical Array został jednakże zaprojektowany z myślą o wysokich poziomach ciśnienia dźwięku, znakomitej jakości, szerokim kącie pokrycia oraz wzorcowej czytelności, w związku z czym jest w stanie zapewnić wysokiej jakości nagłośnienie również dla tego typu miejsc. System wygląda dość niepozornie pod względem rozmiarów, natomiast jego jakość i wydajność są imponujące, o czym będzie można przekonać się już wkrótce.


Zaletą zastosowania tego systemu poza doskonałej jakości nagłośnieniem jest dodatkowo:

• kompaktowość - małe wymiary i waga, a co za tym idzie łatwość transportu i instalacji;

• zintegrowany dwukanałowy wzmacniacz mocy i 24-bitowy kontroler DSP (1in-3out) o rozdzielczości 48 bit, umożliwiający dostęp do presetów fabrycznych oraz wprowadzanie ustawień użytkownika, co pozwala na wyeliminowanie dodatkowych zewnętrznych kontrolerów i wzmacniaczy mocy;

• gotowe rozwiązanie typu plug&play - szybka i intuicyjna konfiguracja;

• przystępna cena w odniesieniu do oferowanych rozwiązań, jakości i skuteczności systemu, jak również w odniesieniu do oferty firm konkurencyjnych.

System Vertical Array znakomicie nadaje się do nagłaśniania średniej wielkości imprez zarówno w plenerze jak i w pomieszczeniach zamkniętych.


Nagłośnienie oraz realizację dźwięku zapewnia firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.- polski dystrybutor urządzeń marki Dynacord.

www.tommex.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

Mistrzowskie wariacje, Halka - Jazz interpretations wg Stanisława Moniuszki Jan Ptaszyn Wróblewski

Robert Majewski – trąbka, Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy,

Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon tenorowy, Wojciech Niedziela – fortepian,

Jacek Niedziela-Meira – kontrabas, Marcin Jahr – perkusja

 

Więcej informacji:

http://sdksanok.pl/a/strona.php?dir=../festiwal&id=festiwal22

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje