Nowe urządzenia w Teatrze Muzycznym ROMA

2012-09-21
Nowe urządzenia w Teatrze Muzycznym ROMA

Prolight dostarczył najnowsze urządzenia ClayPaky do spektaklu "Deszczowa Piosenka" w warszawskim teatrze ROMA.

Musical Deszczowa Piosenka (Singin’ In the Rain) to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych. Nakręcona w 1952 roku komedia należy do klasyki kina, zarówno dzięki temu, że wystąpił w niej niezapomniany Gene Kelly. Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20. czyli w krytycznym dla branży okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Główny bohater, Don Lockwood, to popularny gwiazdor, znany celebryta, ulubieniec pań. Młody, przystojny, energiczny i bogaty – Hollywoodzki amant. Jego ekranową partnerką jest piękna i seksowna gwiazda Lina Lamont, przed której zaborczością delikatnie się broni. Uczuciem obdarza natomiast skromną, aspirującą aktorkę, Kathy Selden, która marzy o karierze na scenach teatralnych. Przyjacielem głównego bohatera jest Cosmo Brown, muzykalny i wesoły - zaufany kumpel i współpracownik Dona. Losy tej czwórki śledzimy na planie filmowym. Wydarzeniom towarzyszy rywalizacja pomiędzy paniami oraz romans gwiazdora i debiutantki. Publiczność już od ponad pół wieku kocha w "Deszczowej piosence" komizm sytuacyjny - perypetie bohaterów na planie filmowym i poza nim. No i oczywiście... samą "Deszczową piosenkę" wykonywaną w strumieniach deszczu.

Reżyserem Deszczowej Piosenki jest dyrektor teatru – Wojciech Kępczyński, tłumaczem Daniel Wyszogrodzki, kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Herdzin. Nad scenografią pracuje Boris Kudlicka. Za kostiumy odpowiada Dorota Kołodyńska, makijaże stworzy Sergiusz Osmański, a fryzury Jaga Hupało - cała trójka współpracowała niedawno przy produkcji familijnej „Aladyn Jr”. Zapowiada się kolejne musicalowe wydarzenie!

Teatr Muzyczny ROMA po raz kolejny zaprezentuje własną inscenizację musicalu (licencja non-replica). Ta wesoła, roztańczona, kolorowa produkcja będzie także… mokra. Zatańczona bowiem będzie w strumieniach prawdziwego, jesiennego deszczu!

Premiera już 29 września!

 

Prolight dostarczył do spektaklu następujące urządzenia:

 

ClayPaky Alpha Profile 1500

ClayPaky Alpha Profile 700

ClayPaky A.Leda K10

Xeos Pixels 18*3

 

www.prolight.com.pl
www.claypaky.it

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje