JBL VTX na Metalfest

2012-06-22
JBL VTX na Metalfest

W dniach 1-3 czerwca w okolicach Jaworzna odbył się międzynarodowy festiwal Metalfest Open Air. Przed ponad dziewięcioma tysiącami fanów na głównej scenie wystąpiło 30 zespołów min. Megadeth, Kreator, Soulfly, Blind Guardian,W.A.S.P. czy Fear Factory.

Jedną z najważniejszych ról na festiwalu odegrał jednak liniowy system nagłośnieniowy nowej generacji JBL VTX, który dostarczyła firma MUSIC COOK Sound Design. System ten zapewnił najwyższej jakości dźwięk z niezbędnym dla metalu "powerem" w sile 16 sztuk modułów szerokopasmowych JBL VTX V25 oraz dwunastu subwooferów VTX G28. Cały system zasilany był sześcioma VRackami, na które składają się po trzy wzmacniacze Crown iTech 12000HD z procesingiem BSS Omnidrive, potężna elektrownia, wszelkie zabezpieczenia oraz wytrzymały i estetyczny case z możliwością wieszania. Konsoleta FOH to nic innego tylko riderowy Soundcraft Vi6.

Wszyscy realizatorzy zespołów wypowiadali się niezwykle pozytywnie na temat najnowszego systemu JBL'a, zaznaczając, że pracowali na nim po raz pierwszy i nie ukrywając z tego powodu ogromnego zadowolenia.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje