Polska premiera systemu JBL VTX

2012-05-14
Polska premiera systemu JBL VTX

W środę 9 maja na warszawskim Bemowie odbyła się długo oczekiwana premiera najnowocześniejszego systemu koncertowego JBL VTX.

Na pokazie przygotowanym przez ESS Audio oraz konsorcjum firm Audio-Tech Wojciecha Lipczyńskiego oraz Music Cook Sound Design Ireneusza Polichta pojawili się czołowi realizatorzy i przedstawiciele branży pro audio.

Przy pięknej pogodzie i licznie zgromadzonych słuchaczach Hirek Wrona zaprezentował nagrania rożnych gatunków muzycznych.

Zarówno sam system, jak i odsłuch wywołały niezwykle entuzjastyczne opinie wśród szacownego audytorium.

Konsorcjum Audio-Tech oraz Music Cook Sound Design posiada obecnie 64 moduły VTX V25, 44 subwoofery VTX G28 (stackowane) oraz S28 (podwieszane) a także 66 wzmacniaczy Crown iTech12000HD z procesorami BSS w 22 rackach Crown VRack.

VTX V25 to pełnowymiarowy, 3-drożny, wysokokierunkowy element systemu liniowego. VTX V25 wyposażony jest w dwa woofery Differential Drive o mocy 2.000 watów i średnicy 15 cali, zamontowane w odlewanych z aluminium komorach, cztery 8-calowe przetworniki średniotonowe Differential Drive oraz trzy nowo opracowane, rewolucyjne drivery ciśnieniowe D2, z podwójnymi membranami i cewkami, współpracujące z falowodem trzeciej generacji oraz opatentowanym sumatorem odbiciowym RBI - Radiation Boundary Integrator.

VTX G28/S28 to pełnowymiarowy subwoofer wyposażony w dwa przetworniki 18" Differential Drive Ultra Long Excursion o wyjątkowo dużym wychyleniu membran dochodzącym do 89 mm. Model G28 przeznaczony do stackowania na lub pod sceną, model S28 wyposażony w unowocześniony system podwieszania S.A.F.E. Oba subwoofery systemu VTX są przystosowane do pracy w konfiguracji kardioidalnej i wyposażone w gniazda przyłączeniowe na froncie obudowy. Moc ciągła modelu S28 i G28 wynosi 4000W.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje