System JBL VTX z nagrodą MIPA

2012-04-17
System JBL VTX z nagrodą MIPA

Najnowszy koncertowy system JBL VTX podczas marcowych targów Prolight & Sound we Frankfurcie otrzymał prestiżową nagrodę MIPA w kategorii systemów nagłośnieniowych.

- Od chwili prezentacji w styczniu bieżącego roku, koncertowy system liniowy JBL VTX otrzymuje nadzwyczajnie pozytywne komentarze i oceny z profesjonalnego rynku audio. Przyznanie nagrody MIPA naszemu produktowi potwierdza po raz kolejny zadowolenie z pracy nad tym systemem i jego sukces na rynku - powiedział Paul Bauman, Senior Manager w departamencie Tour Sound firmy JBL Professional. - To prawdziwy zaszczyt otrzymać tę nagrodę i pragnę podziękować MIPA oraz wszystkim głosującym za to szczególne wyróżnienie - dodał.

Rewolucyjny produkt zbudowany w oparciu o 65-letnie doświadczenie w konstruowaniu zestawów głośnikowych opartych o przełomowe technologie, seria VTX, została zaprojektowana jako system wykorzystywany w aplikacjach koncertowych oraz instalacjach stałych. Gwarantuje legendarną jakość dźwięku firmy JBL oraz korzysta z najnowocześniejszej technologii używanej w systemach nagłośnieniowych.

Pierwszym produktem w serii VTX jest szerokopasmowy, trójdrożny moduł V25 o bardzo dużej kierunkowości. Jest wyposażony w dwa przetworniki 15" o mocy 2000W każdy, wykonane w technologii Differential Drive i osadzone w aluminiowych przegrodach, cztery przetworniki średniotonowe Differential Drive o średnicy 8" oraz trzy rewolucyjne, ciśnieniowe przetworniki wysokotonowe D2, każdy wyposażony w dwie membrany, dwie cewki oraz podwójne magnesy, osadzone w falowodach trzeciej generacji, wyposażonych w opatentowany sumator odbiciowy RBI.

Podczas targów Prolight & Sound, seria VTX została oficjalnie rozszerzona o dwa moduły subniskotonowe - model VTX S28 oraz model VTX G28. Oba modele wykorzystują dwa przetworniki 18" o oznaczeniu JBL 2269H, wykonane w technologii Differential Drive. Każdy przetwornik jest wyposażony w dwie cewki i podwójne magnesy neodymowe. Skrajne wychylenie membrany tych przetworników przy sygnałach szczytowych może dochodzić do 89 mm co pozwala, aby moduły subniskotonowe produkowały bardzo niskie częstotliwości z bardzo wysokim poziomem. Oba modele są fabrycznie przygotowane do konfiguracji kardioidalnej.

www.essaudio.pl

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje