Rekordowy zakup najnowszego systemu liniowego JBL w Polsce

2012-03-09
Rekordowy zakup najnowszego systemu liniowego JBL w Polsce

Jeszcze nie opadły emocje po styczniowej premierze nowego, przełomowego systemu liniowego JBL VTX a już można mówić o kolejnej ekscytującej informacji.

Krakowskie konsorcjum firm AUDIO-TECH kierowane przez Wojciecha Lipczyńskiego oraz MUSIC COOK Sound Design Ireneusza Polichta jako drugie po belgijskim AED Rent w Europie dysponować będą najnowszym system liniowym JBL.

ESS Audio wczesną wiosną b.r. dostarczy krakowskiemu konsorcjum gigantyczną aparaturę nagłośnieniową o mocy blisko 600 kW składającą się z:

64 szt szerokopasmowych modułów JBL V25,

44 modułów niskotonowych JBL S28,

66 wzmacniaczy Crown iT12000HD z procesorami BSS Omnidrive zamkniętych w 22 dedykowanych rackach Crown VRack.

Współtwórca systemu liniowego nowej generacji JBL’a człowiek-legenda, inżynier Paul Bauman zapewnia, że VTX jest obecnie najnowocześniejszym systemem liniowym na rynku a jego sprawność aż o 6 dB wyższa od jego dotychczasowego dzieła L-ACOUSTICS K1.

Z relacji zaproszonych na prezentację gości, również z konkurencji, VTX jest aparaturą brzmiącą doskonale. Nie dziwi więc fakt, że z powodu ilości zamówień na świecie na dostawę tego systemu obecnie będzie trzeba czekać rok.

Błyskawiczne tempo, w jakim system nagłośnieniowy jest zamawiany, potwierdza, że mamy do czynienia z prawdopodobnie najpotężniejszą konstrukcją na rynku, która przebojem  zajmie należne jej miejsce w riderach, co potwierdza zakup ponad 300 VTX’ów przez AED Rent oraz zainteresowanie Rat Sound tym systemem, obu firm do tej pory związanych z L-Acoustics.

www.essaudio.pl

www.audio-tech.com.pl

http://www.musiccook.pl/

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje