TRIAS S.A. laureatem TopBuilder 2012

2011-12-15
TRIAS S.A. laureatem TopBuilder 2012

Przedsiębiorstwo TRIAS S.A. zdobyło prestiżową nagrodę TopBuilder 2012. Wyróżnienie przyznano firmie za wdrożenie i integrację systemów teletechnicznych w zakresie bezpieczeństwa, instalacji audiowizualnych oraz systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych na stadionie piłkarskim PGE ARENA Gdańsk.

Statuetka TopBuilder to nagroda przyznawana przez redakcję miesięcznika „Builder” oraz Kapitułę Wyróżnień pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza z Instytutu Techniki Budowlanej. Wyróżnieniem tym nagradzane są innowacyjne produkty i rozwiązania w branży budowlanej, zgodne z wymaganiami budownictwa zrównoważonego, zapewniające wysoką jakość i bezpieczeństwo wznoszonych obiektów budowlanych.

Gala wręczenia statuetek TopBuilder 2012 odbyła się 6 grudnia br. w Pałacu Lubomirskich – siedzibie Business Centre Club w Warszawie. W uroczystości wzięły udział wiodące firmy budowlane oraz przedstawiciele administracji, organizacji branżowych i środowiska akademickiego.

„Cieszymy się, że zrealizowany przez nas projekt został doceniony przez Kapitułę. Dzięki wyposażeniu stadionu w zaawansowane technologicznie urządzenia oraz zintegrowaniu systemu zarządzania PGE ARENA Gdańsk jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie i na Świecie. Przy tej okazji pragnę podziękować naszym partnerom, w szczególności firmom Atos, Daktronics, ESS Audio i Sharp, które współuczestniczyły w realizacji tego projektu”
– mówi Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu TRIAS S.A. (na zdj.)

W ramach projektu stadion został wyposażony m.in. w 4 telebimy o powierzchni 70 mkw. każdy oraz 308 głośników o łącznej mocy niemal 200 tys. Wat, dzięki którym kibice mogą pełniej przeżywać sportowe emocje. Obiekt został również wyposażony w system Digital Signage, w skład którego wchodzi niemal 300 ekranów LCD rozmieszczonych wewnątrz i na zewnątrz stadionu – na promenadach, przy kioskach gastronomicznych, w strefach VIP, strefie dla prasy oraz w FUN Pubie. Służą one m.in. do prezentacji bieżących statystyk podczas meczów, wyników z innych stadionów czy komunikatów informacyjnych.

Na stadionie zainstalowano także wiele elementów, których publiczność nie widzi, a które tworzą „serce” nowoczesnego stadionu. Są to serwery komputerowe, setki tysięcy metrów kabli, systemy zabezpieczeń, kilkaset kamer do monitorowania obiektu.

„Zakończenie budowy stadionu nie oznacza końca naszego zaangażowania w ten projekt. Przez pięć lat jako Partner Technologiczny obiektu będziemy czuwać nad prawidłowym funkcjonowaniem zainstalowanych systemów” – podsumowuje Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu TRIAS S.A.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje