Nagłośnienie d&b audiotechnik i konsoleta AVID Venue Profile na koncercie Rihanny

2011-12-12
Nagłośnienie d&b audiotechnik i konsoleta AVID Venue Profile na koncercie Rihanny

Gwiazda muzyki pop i r&b, uhonorowana nagrodą Grammy, znana z takich hitów jak Umbrella i Only girl, zaśpiewała 6 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie. To już trzeci występ artystki w Polsce, tym razem w ramach trasy koncertowej Loud Tour. I faktycznie było głośno...

"POLAND I'm headin to stage!!! I've waited for this night for soooo looong!!! Let's ROCK IT baby!" – taki wpis ukazał się na twitterowym profilu piosenkarki tuż przed wyjściem na łódzką scenę. 13-tysięczna polska publiczność dostała niezwykły prezent mikołajkowy.

Do Łodzi przyjechało 20 samochodów ciężarowych pełnych sprzętu, a w nich między innymi system nagłośnieniowy firmy d&b audiotechnik oraz konsoleta mikserska firmy AVID.

Inżynier FOH, Sean "Sully" Sullivan, wybrał konsoletę Venue Profile. Sully komentuje: "Używam Venue właściwie od kiedy weszły na rynek. Zaczynałem od D-Show, później kiedy pojawiła się konsoleta Profile spróbowałem i odtąd nie chciałbym jej zamienić na nic innego. Myślę, że ludzie nie znają na tyle Venue, aby w pełni wykorzystać jej możliwości. Ma niesamowicie wydajny DSP i do tej pory nie udało mi się dojść do granic jej możliwości. Jak dla mnie jest prosta, lekka, ergonomiczna i nie zużywa dużo energii."

Do nagłośnienia koncertów Rihanny wybrano system J firmy d&b audiotechnik. Całość systemu zawieszona nad sceną to 46 zestawów głośnikowych J8 oraz J12 oraz 12 subwooferów J-SUB. Główne grona składały się z 16, natomiast grona boczne z 10 elementów. Osobne grono tworzyło 6 subwoferów. System uzupełniały "frontfille" Q7 oraz subwofery na podłodze przed sceną – J-Infra. Jako nagłośnienie sceny (sidefill) również wykorzystano komponenty serii J – po 3 szt. J12 oraz 1 szt. J-SUB na stronę. Całość systemu sterowana była ze wzmacniaczy D12. Z takim zestawem pozostaje tylko cieszyć się doznaniami muzycznymi.

Fani mogli delektować się talentem i ekstrawaganckim show barbadoskiej artystki. Rozpoczęło się od wjazdu piosenkarki na tronie w szklanej kuli i utworu "Only girl" z albumu "Loud". Kolejne utwory z najnowszej płyty "Talk that talk" rozgrzały publiczność do czerwoności, a temperaturę dodatkowo podnosiły atrakcje na scenie – bitwa na poduszki i wjazd różowego czołgu.

Przed wykonaniem piosenki "Cheers (Drink to that)" Rihanna wzniosła toast za publiczność i obiecała, że wróci do Polski. Na bis fani usłyszeli trzy największe przeboje: "Love the way you lie", "Umbrella" i "We found love". Uszczęśliwieni mikołajkowym prezentem, pożegnali piosenkarkę niekończącymi się owacjami.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje