Kolejna sesja szkoleniowa portalu Realizator

2011-10-25
Kolejna sesja szkoleniowa portalu Realizator

23.11.2011 we Wrocławiu odbędzie się kolejna sesja szkoleniowa, podczas której omawiany będzie problem praktycznego dopasowania fazowego subbasów.

Obojętnie co i obojętnie czym nagłaśniamy, praktycznie zawsze mamy osobne subbasy. Dźwiękowo, powinny one "zlać" się z pozostałymi głośnikami i grać jak "jeden". Nawet jeśli zestawy szerokopasmowe stoją bezpośrednio na nich, nie ma pewności, że tak się stanie. Dodatkowe opóźnienia wprowadzają już same filtry zwrotnic (crossoverów). Problem jest bardziej złożony kiedy "paczki" są podwieszane. Zdarza się też, że subbasy stawiamy na środku, albo gdzie się da, a nie gdzie powinno.

Szkolenie ma na celu nauczyć jak w praktyce, w klubie, na hali czy w plenerze dobrać odpowiednie opóźnienia poszczególnych głośników. Organizatorzy pokażą, jak mierzyć charakterystyki fazowe i jak nimi manipulować. Uczestnicy będą samodzielnie wykonywać pomiary i dostrajać parametry. Do dyspozycji będą systemy głośnikowe i analizatory.

Warsztaty odbędą się 23 listopada (środa) o godzinie 9.00 w Klubie Alibii przy ulicy Grunwaldzkiej 67 we Wrocławiu. Wszystkie zainteresowanie osoby uczestnictwem w szkoleniu zapraszamy na specjalne strony poświęcone tej sesji szkoleniowej.

Na stronach poświęconych szkoleniom znajdują się pełne informacje na temat terminów, kosztów, oraz organizacji szkoleń! Szczegółowych informacji organizacyjnych udziela osoba odpowiedzialna za szkolenia:

Jakub Krzywak - 693 379 813, szkolenia@realizator.pl

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje