Warsztaty sprzętu nagłośnieniowego Firlej 2011

2011-09-28
Warsztaty sprzętu nagłośnieniowego Firlej 2011

Impreza odbędzie się w dniach 8-9 października w miejscowości Firlej k. Lublina. Tematem warsztatów są aktywne i pasywne zestawy nagłośnieniowe dla mobilnych didżejów oraz małych zespołów muzycznych, nagłośnienia klubów, itd., połączone z prezentacja sprzętu producentów krajowych oraz zagranicznych.

Impreza jest zorganizowana w warunkach plenerowych, zatem nieco zależna jest od warunków pogodowych. Pozwala jednak najlepiej ocenić jakość zestawów głośnikowych. Oto wykaz producentów, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w takim zlocie:

 • Pol Audio
 • LDM
 • Box Electronics
 • NAW


W czasie warsztatów dostępny będzie do porównań sprzęt firm RCF i HK Audio. Chęć uczestnictwa zgłosiła również firma Centrum Muzyczne MIDI, reprezentująca na terenie Polski markę Master Audio. Podczas imprezy zostanie zaprezentowany bardzo szeroki asortyment produktów tej firmy. Dodatkową atrakcją ma być występ na żywo hiphopowego zespołu The Pryzmats.

Oto co na temat imprezy pisze jej organizator, Krzysztof Jasiński:

"Klasyczne targi , niezależnie od miejsca, w którym się odbywają, maja tę wadę, że są nastawione na dużych hurtowych odbiorców, a nie na indywidualnego klienta. Organizowany zlot ma uzupełnić tę lukę, oraz przybliżyć ofertę krajowych producentów, często niesprawiedliwie niedocenianych, bo na forach pisują różnie, czasami bardzo nieobiektywnie. Myślę, że przeciętnego chętnego zakupu sprzętu nagłośnieniowego interesuje porównanie oferowanego produktu dla małej kapeli, mobilnego didżeja, skonfrontowanie tzw. sprzętów 'mobilnych', czyli ogólnie propagowanych jako aktywne, z pasywnymi kolumnami z mądrze skonstruowanym napędem, a także z krajową produkcją, i między sobą."

Firlej koło Lublina oferuje bardzo sprzyjające warunki terenowe i cenowe. Poza tym dużo terenu do naszej dyspozycji oraz niedrogie noclegi. Firlej to także piękne jezioro z rybami chętnymi, by dać się złapać i fantastycznymi widokami jesienią.

Koszt wpisowego to 60 zł od osoby, płatne z góry na wskazane konto bankowe. Są to koszty organizacyjne, nieuwzględniające kosztów dojazdu, kosztów posiłków oraz kosztów zakwaterowania. Z soboty na niedzielę odbędzie sie koncert zespołu, a potem 'wolne muzykowanie' dla zainteresowanych (zainteresowani powinni przywieść swój sprzęt do muzykowania - perkusję i mikrofony zapewnia organizator).

Harmonogram imprezy:

Sobota

 • Zaczynamy od godzimy 10 rano prezentacją dystrybutorów i producentów. Każdemu będzie przysługiwało 45 minut. Czas ten powinien wystarczyć na opisanie i zademonstrowanie 2 systemów nagłośnieniowych, z niszy, którą obejmuje nasze spotkanie.
 • 14-15.30 obiad.
 • 15.30-18.30 porównania sprzętu według jednakowych kryteriów, na tej samej muzyce, na małej mocy dla określenia różnic brzmienia, oraz w pobliżu mocy maksymalnej.
 • 19.00-20.30 kolacja.
 • 20.30-22.30 koncert zespołu The Pryzmats (http://www.youtube.com/user/thepryzmats).


Niedziela

 • 10.00 prezentacje innych sprzętów przywiezionych przez zainteresowane firmy, pogadanki, porównania według uznania uczestników. Między innymi mikser Allen & Wizard 314/4/2, kilka ciekawych mikrofonów.
 • 15.00 oficjalne zakończenie imprezy.


Dla tych, którzy chcą przyjechać już w piątek wieczorem, ośrodek MARTA będzie rezerwowany w pierwszej kolejności. Ceny wahają się od 20 zł/osoba w domku 5-osobowym, (tylko umywalka z zimną i ciepłą wodą), oraz 30 zł od osoby za noc w 5-osobowych domkach z sanitariatem. W ośrodku Marta będzie można skorzystać z baru w rozsądnych cenach. Dostępny też będzie ośrodek wypoczynkowy WODNIK, graniczący z ośrodkiem MARTA. Ceny w ośrodku WODNIK wynoszą 30 zł/osoba w pawilonie z pokojami 2-3 osobowymi, oraz 35 zł/osoba w domkach letniskowych 4 osobowych.

Nr konta na które można wpłacać wpisowe:
50 1020 5558 1111 1683 0750 0159

Proszę podać swoje dane, oraz dopisek Warsztaty Firlej 2011. Dokument wpłaty proszę zachować i zabrać ze sobą. W przypadku wpłat na kilka osób, proszę podać chociaż imiona i nazwiska osób wpłacających.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje