Hala widowiskowo-sportowa w Jastrzębiu Zdroju

2011-07-20
Hala widowiskowo-sportowa w Jastrzębiu Zdroju

System nagłośnienia hali widowiskowo-sportowej o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw i wyposażonej w 3000 miejsc siedzących dla widzów został dostarczony i zrealizowany przez firmę Tommex.

Hala widowiskowo-sportowa w Jastrzębiu Zdrój to obiekt o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. Trybuna została wyposażona w 3000 miejsc siedzących dla widzów. Wymiary boiska i hali pozwalają na rozgrywanie wszystkich sportów halowych. Obiekt należy do jednej z najlepszych ekip siatkarskich w Polsce - Jastrzębskiego Węgla (zdobywcy Pucharu Polski w 2010r.)

System nagłośnienia hali widowiskowo-sportowej łączy w sobie funkcję komercyjną i D.S.O. Sercem systemu jest centrala APS-APROSYS PL wyposażona w:

  • 6 wzmacniaczy BO-CD 150-2ev - 2x150W/100V
  • 7 wzmacniaczy BO-CD 250-2ev - 2x250W/100V
  • 2 wzmacniacze BO-CD 250ev - 250W/100V
  • moduły APS odpowiadające za cyfrową kontrolę linii.


W ramach systemu D.S.O. zainstalowano glośniki VES i SAFE norweskiej firmy DNH oraz centralnie zawieszone zespoły głośnikowe Community:

  • 2 zespoły głośnikowe R1-94TZ
  • 4 zespoły głośnikowe R2-474TZ


Zespoły głośnikowe Community na co dzień pracują w systemie komercyjnym.

Kabina komentatora stanowi centrum sterowania systemem komercyjnym. Wyposażona w monitory odsłuchowe oraz 22 kanałową konsoletę Dynacord CMS 2200 umożliwia na sprawną organizacje wszelkiego rodzaju wydarzeń sportowych i kulturalnych. W trosce o spójność dźwięku w każdym miejscu na Hali system został wyposażony w procesor dźwięku Dynacord DSP 260. W przypadku zagrożenia system D.S.O. ma pełen priorytet w stosunku do systemu komercyjnego.

Projekt, dostawę oraz uruchomienie urządzeń na Hali widowiskowo-sportowej w Jastrzebiu Zdroju zrealizowała firma Tommex Żebrowscy Sp. J.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje