Realizator.pl rozpoczyna cykliczne szkolenia praktyczne

2011-07-06
Realizator.pl rozpoczyna cykliczne szkolenia praktyczne

Serwis Realizator.pl zapowiedział właśnie rozpoczęcie cyklicznych, a co najważniejsze praktycznych szkoleń dotyczących różnorodnych aspektów technicznych wpływających na brzmienie i niezbędnych do tego, aby każdy koncert odbył się w zgodzie ze wszystkimi zasadami akustyki.

Wkrótce ruszy z serwisie ze szczegółami szkolenia oraz formularzem rejestracyjnym. Jednak już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności pracowników firm nagłośnieniowych, teatrów, domów kultury, oraz ich właścicieli do zgłębiania praktycznej wiedzy! Co ważne efektywnie i w przystępny sposób!

Tematem pierwszego spotkania będzie dopasowanie fazowego (czasowego) subbasów systemów nagłośnieniowych w praktyce. Kurs poprowadzi Maciej Błachnio - aktywny na rynku inżynier dźwięku, pomiary fazowe systemów nagłośnieniowych wykonuje w praktyce codziennej już od blisko 5-ciu lat.

Kilka słów na temat problematyki ze strony szkoleniowca:

"Obojętnie co i obojętnie czym nagłaśniamy, praktycznie zawsze mamy osobne subbasy. Dźwiękowo, powinny one "zlać" się z pozostałymi głośnikami i grać jak "jeden". Nawet jeśli zestawy szerokopasmowe stoją bezpośrednio na nich, nie ma pewności, że tak się stanie. Dodatkowe opóźnienia wprowadzają już same filtry zwrotnic (crossoverów). Problem jest bardziej złożony kiedy "paczki" są podwieszane. Zdarza się też, że subbasy stawiamy na środku, albo gdzie się da, a nie gdzie powinno".

"Szkolenie ma na celu nauczyć jak w praktyce, w klubie, na hali czy w plenerze dobrać odpowiednie opóźnienia poszczególnych głośników. Pokażemy jak mierzyć charakterystyki fazowe i jak nimi manipulować. Uczestnicy będą samodzielnie wykonywać pomiary i dostrajać parametry. Do dyspozycji będą systemy głośnikowe i analizatory. Chcemy, by każdy wyszedł z realną umiejętnością. Nie będziemy zagłębiać się w szczegóły teoretyczne. Na naszym kursie liczy się skuteczność w 'polu walki'".


Zarys programu:
Problemy czasowe w nagłośnieniu - jakie i skąd się biorą.
Proste metody korygowania czasowego - jak sobie radzić bez zaawansowanych narzędzi pomiarowych.
Dlaczego trzeba mierzyć charakterystyki fazowe - czemu nie wystarcza odległość lub czas.
Pomiar charakterystyki fazowej - sposób, możliwe problemy, podejście praktyczne.
Korygowanie opóźnień głośników - jak dobierać wartości, kiedy odwracać polaryzację.
Praca samodzielna z pomocą wykładowcy.

W działaniach wspierają serwis Realizator.pl dystrybutorzy uznanych marek światowego formatu. W ten sposób będziecie mieli możliwość nie tylko szkolenia na systemach z najwyższej półki, ale również na bliższe spotkanie z aktualnymi nowościami i trendami na rynku pro-audio.

Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracji wstępnej. Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z uczestnictwem. Służy aktualnie do celów informacyjnych (pomoże dobrać odpowiednie grupy i miejsca cyklicznych szkoleń).

Dzięki rejestracji wstępnej Wasze maile zostaną również dopisane do bazy newsletterowej związanej ze szkoleniami. Dzięki newsletterowi będziemy informowali o terminach, kosztach i tematyce cyklicznych szkoleń.

Na wszystkie pytania dotyczące tematyki szkoleń odpowie szkoleniowiec:

Maciej Błachnio - +48 601 705 407
E-mail: maciej.blachnio@realizator.pl

Informacje ogólne dotyczące szkoleń:

Jakub Krzywak - +48 693 379 813
E-mail: szkolenia@realizator.pl

Wkrótce wszystkie informacje dostępne pod jednym adresem: http://szkolenia.realizator.pl

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje