TiMax w ofercie Konsbud-Audio

2011-07-04
TiMax w ofercie Konsbud-Audio

Bogata oferta dystrybucyjna firmy Konsbud-Audio poszerzyła się w ostatnim czasie o innowacyjne urządzenia serii TiMax brytyjskiej firmy Out Board.

Twórcy urządzeń serii TiMax – brytyjska firma Out Board od ponad dwudziestu już lat zajmuje się opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek innowacyjnych urządzeń przeznaczonych dla rozrywki na żywo, produkcji imprez, inżynierii dźwięku dookolnego na żywo, dźwięku przestrzennego 3D i innych technik.

TiMax Classic – system matryc opóźniających pojawił się w 1997 roku jako jeden z pierwszych dostępnych na rynku procesorów do sterowania dźwiękiem podczas imprez oferując kontrolę dynamiki zmian opóźnień czasowych oraz kontrolę poziomu, obie służące lokalizacji wokali i tworzeniu wtapianych w otoczenie efektów dźwiękowych w salach oraz podczas nagłaśniania imprez.

Nowy lider na rynku - TiMax2 SoundHub - zastąpił model Classic w roku 2008 i oferował kolejne funkcje zarządzania systemem takiej jak korekcja, miksowanie, sterowanie strefami dźwięku oraz zintegrowany serwer odtwarzający audio z zaawansowaną edycją efektów, panoramowaniem dynamicznego opóźniania oraz obszernymi możliwościami sterowania zdarzeniami tworzącymi imprezę.

Oparty na radiowym radarze (6 – 8 GHz) system TiMax Tracker zapewnia najbardziej zaawansowany na świecie system lokalizacji i podążania za wykonawcą oraz śledzenia ruchów aktorów podczas ich pracy na scenie. System ten służy również do sterowania wspomnianego uprzednio TiMax2 Soundhub zapewniając w ten sposób precyzyjną lokalizację dźwięku z bezprzewodowych mikrofonów aktorów poprzez płynne zmiany parametrów opóźnieniowych matrycy TiMax.

Przez ostanie dziesięć lat ponad milion ludzi wzięło udział w imprezach tworzonych z dzięki systemom TiMax do lokalizacji audio.

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje