Akademia Dynacord 2011 w Straubing

2011-06-28
Akademia Dynacord 2011 w Straubing

W dniach 16 - 17 czerwca 2011 roku odbyła się kolejna edycja Akademii Dealerów Dynacord MI Dealer ACADEMY EMEA 2011. Tegoroczne spotkanie dealerów odbyło się w Straubing, w siedzibie producenta systemów marki Dynacord EVI Audio GmbH. W dwudniowych warsztatach wzięło udział 35 osób, w tym 25 z Polski.

Akademia miała na celu szkolenie i poszerzenie wiedzy Dealerów na temat dystrybuowanych przez TOMMEX systemów Dynacord, również w trakcie ćwiczeń praktycznych. Pierwszy dzień rozpoczęły prezentacje małych systemów nagłośnieniowych w konfiguracjach: PowerMate III + Corus Evolution, CMS + D-Lite Active. Następnie zaprezentowano możliwości i zastosowania dla procesorów dźwięku: DSP 260, DSP 600.

Druga część została przeznaczona na testy systemów nagłośnieniowych stworzonych z myślą o średnich i dużych koncertach: XA-2, COBRA 2, CXM-15. Szczególną uwagę zwrócił na siebie system XA-2 łączący w sobie znakomitą jakość brzmienia i wysokie ciśnienie akustyczne z atrakcyjną i konkurencyjną ceną rynkową.

Drugi dzień Akademii został w całości poświęcony wybranym wzmacniaczom mocy oraz rodzinie kolumn głośnikowych VariLine. Na zakończenie dnia odbyły się testy high-endowego systemu ALPHA, przeznaczonego do nagłaśniania klubów i dyskotek, w który wyposażane są renomowane kluby na całym świecie.

Oprócz zajęć warsztatowych nie zabrakło również dobrej zabawy. Uczestnicy szkolenia sprawdzili swoje umiejętności wyścigowe na torze kartingowym oraz  celność na torze kręglowym. Rozdanie pucharów nastąpiło w atmosferze rodem z F1. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale, tradycyjnie nie zabrakło również szampana.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje