Konsbud dostarczył nagłośnienie Filharmonii Gorzowskiej

2011-06-13
Konsbud dostarczył nagłośnienie Filharmonii Gorzowskiej

Uroczysty koncert na inaugurację działalności CEA - Filharmonii Gorzowskiej odbył się 18 maja 2011r. Przy dźwiękach IX Symfonii Beethovena w wykonaniu 160-osobowego zespołu orkiestry i chóru pod batutą Piotra Borkowskiego. Nagłośnieniem sali koncertowej zajęła się firma Konsbud Audio.

Gorzów Wielkopolski - miasto na pograniczu kultur polskiej i niemieckiej - zyskał szczególną możliwość rozwijania współpracy z europejskimi partnerami.  Filharmonia ma ambicję stać się miejscem spotkań międzynarodowych i „pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”.

Imponujący obiekt, położony w przepięknym zakątku miasta przy ulicy Dziewięciu Muz, składa się z sali koncertowej na blisko 600 widzów, sali kameralnej ze 150 miejscami, sal prób i doskonale wyposażonego zaplecza dla artystów. Jego budowa była największą od lat inwestycją w Gorzowie i została sfinansowana ze środków budżetu miasta przy wsparciu funduszy unijnych.

Do realizacji tak prestiżowego zadania inwestor wybrał najbardziej renomowane firmy na rynku, w tym Polimex-Mostostal S.A. oraz Konsbud-Audio Sp. z o.o. W nowoczesnych wnętrzach Filharmonii Gorzowskiej współgrają ze sobą wysokiej jakości materiały budowlane i zaawansowane technologie, w tym również zintegrowany system elektroakustyczny,  zainstalowany przez naszą firmę. W jego skład wchodzą: nagłośnienie sal koncertowej, kameralnej oraz  foyer, systemy: inspicjenta, cyfrowej dystrybucji dźwięku, cyfrowych konsolet fonicznych, monitorów odsłuchowych, cyfrowy wielokanałowy system rejestracji dźwięku oraz system mikrofonów bezprzewodowych.

Brak jakichkolwiek zastrzeżeń Generalnego Wykonawcy do usług Podwykonawcy to sytuacja niezmiernie rzadka. Konsbud-Audio, jako jedna z nielicznych firm, po raz kolejny, otrzymał pochwałę za rzetelną i bezproblemową współpracę.

Realizacja: 2011
Projekt: dr hab. T. Fidecki

Główne elementy systemu:

  • Nagłośnienie sali koncertowej – zestawy głośnikowe d&b audiotechnik Qi1, Q-SUB, E3, wzmacniacze mocy D12
  • System odsłuchu scenicznego – monitory podłogowe d&b audiotechnik MAX, systemy bezprzewodowego odsłuchu dousznego Audio-Technica M3, system mikserów odsłuchowych Aviom A-16R + A-16CS
  • System cyfrowej dystrybucji dźwięku oraz konsolet fonicznych Allen & Heath iLive
  • System rejestracji i edycji nagrań – Avid Pro Tools 9, Pro Tools I HD, HD MADI
  • Monitory odsłuchowe  - Genelec 8050, 8030
  • Cyfrowy system inspicjenta – Delec Oratis

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje