Trias zamontował telebimy na stadionie PGE Arena Gdańsk

2011-06-09
Trias zamontował telebimy na stadionie PGE Arena Gdańsk

Na stadionie zamontowano telebimy amerykańskiej firmy Daktronics, światowego lidera w produkcji wielkoformatowych ekranów LED. Każdy z telebimów ma powierzchnię ponad 70 mkw., ponad 6 m wysokości i ponad 11 m szerokości. Jeden ekran waży blisko 2,8 tony i składa się z 19 modułów.

Telebimy umieszczono w czterech narożnikach stadionu na wysokości ok. 2,5 metrów nad ostatnim rzędem krzesełek i ok. 30 metrów od murawy boiska. Za pomocą dźwigu moduły w skrzyniach zostały przetransportowane na specjalne platformy zbudowane u podnóża metalowych konstrukcji przygotowanych pod ekrany. Stąd za pomocą wyciągarek ręcznych były przytwierdzane do stelaży.

W koordynacji prac montażowych, poza specjalistami z Digiservice (spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej TRIAS S.A.), uczestniczył inżynier z firmy Daktronics.

Każdy telebim składa się z ponad pół miliona diod. Dzięki zastosowaniu diod nowej generacji Nichnia LED ekrany zapewnią jasny i kontrastowy obraz, który będzie dobrze widoczny z dowolnego miejsca na stadionie. Wysoka częstotliwość odświeżania zapewni płynny i czysty przekaz wizyjny. Telebimy będą mieć rozdzielczość 306 x 558 pikseli. Fizyczny rozmiar piksela to 20 mm. Ekrany charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne.

Ekrany LED firmy Daktronics zostały zamontowane na wielu obiektach sportowych na świecie. W Stanach Zjednoczonych można je spotkać m.in. na: New Meadowlands Stadium i Citi Field w Nowym Jorku, Target Field w Minneapolis. Takie same telebimy jak te, które zostaną zamontowane na stadionie w Gdańsku, znajdują się na stadionach: Aviva Stadium w Dublinie w Irlandii, Millennium Stadium w Cardiff w Wielkiej Brytanii oraz St. Jacob Park w Bazylei w Szwajcarii.

Trias jest Partnerem Technologicznym i Generalnym Wykonawcą systemów teletechnicznych stadionu piłkarskiego PGE Arena Gdańsk.

 

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje