Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim z Dynacord i Electro-Voice

2011-04-05
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim z Dynacord i Electro-Voice

W marcu tego roku, arena Max Aicher w Inzell, została otwarta w wielkim stylu, podczas inauguracji Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim. Została ona wyposażona w instalacje dźwiękową oraz system ewakuacyjny DYNACORD i Electro Voice.

Techniczne planowanie i wykonanie instalacji systemu dźwiękowego powierzono firmie TRE Professionelle Audiotechnik.

Arena Max Aicher miała swoją inauguracje podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Krótkodystansowym, które odbyły się między 10, a 13 marca. Prace, które miały na celu przekształcenie starego stadionu w futurystyczna arenę, rozpoczęto we wrześniu 2009 roku. Kosztowała ona 36 milionów euro.

Firma TRE Professionelle Audiotechnik była odpowiedzialna za instalacje systemu wspierającego nagłośnienie w odmienionej arenie Max Aicher. “System, który instalowaliśmy miał oferować jednolite, wysokiej jakości nagłośnienie”, wyjaśnia dyrektor TRE, Robert Ernst.

Z pomocą symulacyjnego oprogramowania, TRE była w stanie zapewnić idealną konfigurację nagłośnienia na arenie – właściwe pozycjonowanie i wybór optymalnych modeli głośników.

“Nagłośnienie DYNACORD i Electro-Voice, było w stanie pokonać konkurencję na każdym polu. Oferując najlepszą jakość za wydane pieniądze”, donosi Ernst.

By zapewnić idealne nagłośnienie, zainstalowano 89 głośników Sx600 Electro-Voice, a następnie zasilono je wzmacniaczami DYNACORD DSA – 8 x 500 W.

“Wartości akustyczne oraz wodoodporna obudowa Sx600, już wielokrotnie decydowały wyborze systemów E-V i Dynacord, podczas organizacji podobnych wydarzen. Naszym ulubionym elementem tej instalacji, są wzmacniacze DYNACORD, między innymi ze względu na ich wyśmienitą charakterystykę dźwięku.” wyjasnia Robert Ernst.

Tak jak na większości aren sportowych tego typu, zainstalowano także system – voice alarm, ułatwiający ewakuację w nagłych wypadkach. Punktem centralnym tego systemu jest DYNACORD Promatrix 4000, testowany i używany wielokrotnie na arenach całego świata. Zapewnia on sprawne działanie nawet po odcięciu źródła mocy! Kontrolę i nadzór nad całą instalacją dźwiękową zapewniają dwa systemu kontroli audio - DYNACORD P64-1500.

System nagłośnieniowy w strefie imprez został zainstalowany i był kontrolowany przez specjalistów z firmy MSE - Tontechnik.

Party Zone wyposażono w Electro-Voice XLD281, subwoofery Electro-Voice XS212 oraz Electro-Voice Xsub, mające wzmocnić pasmo niskich częstotliwości. Ponadto dodano Xi1152A/64F. Cala instalacja została wzmocniona przez power wzmacniacze Electro-Voice TG7, wyposażone w moduły RCM26, zdalnie nadzorowane i kontrolowane z pozycji FOH poprzez IRIS-Net.

źródło:tommex.pl

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje