Pałac Kultury i Nauki w kolorach tęczy

2011-03-21
Pałac Kultury i Nauki w kolorach tęczy

Prolight zrealizował stałą iluminację symbolu stolicy. Nowe oświetlenie będzie działać codziennie, od zmierzchu do północy. Na energooszczędną iluminację jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków stolica wydała 2,2 mln zł.

Pałac Kultury i Nauki - symbol komunizmu w zniewolonej Polsce, który wbrew logice stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy.
22 lipca 1955 roku Pałac został udostępniony "całemu społeczeństwu polskiemu". Poza spełnianiem funkcji opisanych w nazwie: służeniem nauce i kulturze (także fizycznej) - Pałac miał za zadanie ułatwiać pracę "na odcinku ideologicznym."

Ciągle jest to najwyższy budynek w Polsce, ma 42 piętra. Na 30. piętrze, na wysokości 114 m, znajduje się taras widokowy. W sylwestrową noc 2000 roku na szczycie Pałacu Kultury odsłonięty został drugi co do wielkości w Europie zegar.

Od grudnia 2010 elewację oświetla 125 energooszczędnych opraw ledowych pobierających mniej zasilania niż jedna szybkobieżna winda zainstalowana w PKiN. Jednak stworzony przez firmę Prolight system jest znacznie bardziej zaawansowany i obejmuje zintegrowany system sterowania oraz bezprzewodowy system sterowania. Najnowsze technologie zespolone w jeden, zintegrowany system.

(krn)

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje