Nagłośnienie Dynacord na stadionie Cracovii

2011-03-18
Nagłośnienie Dynacord na stadionie Cracovii

System nagłośnienia na stadionie Cracovia został wykonany w oparciu o specjalizowane pod kątem obiektów sportowych zestawy głośnikowe Community oraz aparaturę elektroakustyczną Dynacord.

Na trybunach zachodniej, północnej i wschodniej zamontowano łącznie 19 zestawów głośnikowych WET W2-2W8T. Na największej, południowej trybunie utworzono 7 punktów, w których łącznie zainstalowano 14 zestawów głośnikowych R1-94Z. Trzy zestawy głośnikowe R1-66Z dogłaśniają rogi stadionu. Do nagłośnienia samej murawy wykorzystano 2 zestawy głośnikowe R2-474Z. Na terenie dookoła stadionu zainstalowano 4 zestawy głośnikowe RSH-462.

System napędzają wielokanałowe wzmacniacze mocy Dynacord DSA:

  • 2x DSA 8805
  • 2x DSA 8405
  • 2x DSA 8410


Aparatura Dynacord została zainstalowana w trzech pomieszczeniach. Dwa z nich to pomieszczenia dla racków zawierających wzmacniacze mocy. Trzecie pomieszczenie to centrum, w którym znajduje się stanowisko realizatora dźwięku, komentatora oraz główny rack. Trzy pomieszczenia łączy ze sobą sieć CobraNet za pośrednictwem światłowodu z wykorzystaniem redundancji typu turbo-rig. Łączność światłowodem pomiędzy rackami w pomieszczeniach umożliwiają trzy wielofunkcyjne matryce Dynacord P64 oraz wysokiej klasy przełączniki sieciowe.

Dzięki sieci światłowodowej system korzysta również z oprogramowania Dynacord IRIS Net - pozwala to na monitorowanie oraz kontrolę z komputera PC wszystkich wzmacniaczy oraz matryc. W systemie nagłośnienia znalazł się system automatycznej wymiany wzmacniaczy. Każde uszkodzenie końcówki jest sygnalizowane na komputerze PC za pośrednictwem oprogramowania IRIS Net, a system automatycznie wymienia tą końcówkę na rezerwową, zapewniając niezakłócony i ciągły przekaz materiałów dźwiękowych.

Dla sprawnego przeprowadzenia imprezy masowej system wyposażono w matrycę Dynacord DPM 4000. Służy ona do nadawania ogłoszeń organizacyjnych lub policyjnych przez organizatora imprezy. Funkcja ta posiada wyższy priorytet od pozostałych w systemie nagłośnienia.

Najwyższy priorytet w systemie jest przydzielony dla Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego oraz System Alarmowania Pożarowego. W przypadku potrzeby uruchomienia systemu wszystkie pozostałe sygnały audio są automatycznie wyciszane.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje