Shure przejmuje firmę Informationsteknik

2011-02-09
Shure przejmuje firmę Informationsteknik

Założona w 1924 roku firma Shure Incorporated ogłosiła, iż nabyła prawa własności do firmy Informationsteknik w Kopenhadze, jednego z czołowych światowych dostawców systemów dyskusyjnych i kreatywnych rozwiązań komunikacyjnych audio/video.

"Transakcja ta jest korzystna dla obu organizacji", mówi Sandy LaMantia, prezes i dyrektor generalny firmy Shure. "Informationsteknik i Shure są liderami w branży. Teraz razem znacząco wzmocnimy globalną pozycję firm na rynku. Witamy wszystkich członków Informationsteknik i czekamy na ich sukcesy."

Z ostatecznej umowy wynika, iż Shure posiada obecnie Informationsteknik i jego trzy dywizje: duńską Interpretation Systems Division (DIS), która jest odpowiedzialna za projektowanie, badania i rozwój, produkcję i globalną dystrybucję produktów DIS.

Projekt Division, która jest odpowiedzialna za specjalistyczną integrację systemów i instalacji AV. Oraz ostatnia z nich to Rental and Staging Division, która jest odpowiedzialna za dostarczenie kreatywnych rozwiązań w produkcjach dźwiękowych i wizualnych dla wydarzeń, takich jak firmowe eventy, konferencję, wystawy i spotkania na szczycie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z jednym z wiodących na świecie profesjonalnych firm audio,"
mówi Finn Halken, dyrektor zarządzający Informationsteknik. "Istnieje kilka sensownych powodów tej transakcji, a szczególnie fakt, że obie firmy przywiązują dużą wagę do pracowników, oboje mamy również bardzo podobną politykę podejścia do klienta jak i do prowadzenia działalności gospodarczej."

Halken złoży sprawozdanie Christine Schyvinck, wiceprezesowi ds. globalnego marketingu i sprzedaży Shure. Informationsteknik będzie funkcjonował jako jeden z zespołów firmy Shure.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje