Akademia TRIASU 2011 na początku marca

2011-02-08
Akademia TRIASU 2011 na początku marca

W dniach 10-11 marca 2011 r. odbędzie się siódma już edycja Akademii TRIASU. Jest to coroczne spotkanie ludzi z branży eventowej oraz osób zainteresowanych stałymi instalacjami audiowizualnymi.

Celem Akademii jest prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie instalacji stałych i eventowych, multimediów i oświetlenia. Akademia odbędzie się w hotelu Andel's w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest grupa kapitałowa TRIAS S.A.

Akademia TRIASU to impreza dwudniowa. Pierwszego dnia zostaną zaprezentowane innowacje w dziedzinie stałych instalacji audiowizualnych, oświetlenia architektonicznego, multimediów w sporcie oraz systemów bezpieczeństwa. Drugi dzień został zarezerwowany na prezentację rozwiązań z dziedziny multimediów i oświetlenia scenicznego na potrzeby branży eventowej.

Każdy dzień Akademii tradycyjnie będzie podzielony na dwie części. Pierwsza będzie poświęcona wykładom oraz prezentacjom technologicznym. Zaproszeni goście specjalni opowiedzą o nowych rozwiązaniach w zakresie technologii multimedialnych i oświetleniowych. Część druga służy wymianie pomysłów, dyskusjom branżowym, a także będzie okazją do praktycznej prezentacji możliwości sprzętu oraz umiejętności naszej ekipy technicznej.

W tegorocznej Akademii TRIASU weźmie udział około 400 osób. Będą to przedstawiciele największych w Polsce agencji eventowych i domów mediowych, osoby związane z produkcjami telewizyjnymi i mediami branżowymi, właściciele obiektów użyteczności publicznej i obiektów sportowych, a także inwestorzy, architekci, przedstawiciele instytucji publicznych oraz obiektów kulturalnych (muzeów, teatrów, kin i galerii sztuki).

Grupa kapitałowa TRIAS S.A. obejmuje obecnie cztery firmy:

  • TRIAS S.A. – lider w branży Audio Video Light Integration w Polsce. W tym roku TRIAS S.A. obchodzi 15-lecie od momentu powstania w 1996 roku.
  • TRIAS EE Sp. z o.o. – lider w branży Event Engineering w Polsce.
  • GIG Sp. z o.o. – dystrybutor profesjonalnego sprzętu multimedialnego i oświetleniowego.
  • Digiservice Sp. z o.o. – profesjonalny serwis urządzeń multimedialnych, oświetleniowych i elektrycznych.


W ramach Audio Video Integration firma tworzy i integruje systemy teletechniczne w zakresie stałych instalacji audiowizualnych, oświetleniowych, systemów bezpieczeństwa, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, bezgotówkowych systemów płatności oraz systemy zarządzania obiektami. Flagowym projektem firmy z dziedziny AV Integration jest przygotowywany na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012 stadion PGE ARENA Gdańsk.

Wcześniejsze realizacje firmy w branży stałych instalacji audiowizualnych znajdują się w obiektach sportowych, halach koncertowych, centrach handlowych i targowych, studiach telewizyjnych i produkcyjnych oraz centrach konferencyjno-szkoleniowych, m.in.: na Giełdzie Papierów Wartościowych, w Pałacu Prezydenckim, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Schindlera i Pawilonie Wyspiański 2000 w Krakowie, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, na Akademii Medycznej w Warszawie, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, w Hali Orlen Arena w Płocku, w Hali Sportowej Atlas Arena Łódź, a także Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”, gdzie odbywały się np. Mistrzostwa Europy w Koszykówce Mężczyzn EuroBasket 2009 oraz Mistrzostwa Europy Kobiet w Siatkówce.

Działania Event Engineering obejmują multimedialno-oświetleniową obsługę wydarzeń o różnym rozmiarze i charakterze, takich jak: uroczystości państwowe i religijne, wydarzenia sportowe, festiwale, koncerty, produkcje telewizyjne, imprezy korporacyjne, itp. Firma dostarczała rozwiązania do oprawy m.in. takich wydarzeń jak: festiwale piosenki w Opolu i Sopocie, Top Trendy, Przystanek Woodstock, Gala Telekamer, Fryderyków, Wiktorów i Złotych Kaczek, pielgrzymki Jana Pawła II w Polsce i na Ukrainie, Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zapewniliśmy też kompleksową obsługę multimedialną w polskim pawilonom podczas światowej wystawy w Hanowerze w 2000 roku i w Aichi w Japonii w 2005 roku oraz w Saragossie w Hiszpanii.

Relację z zeszłorocznej imprezy prezentujemy poniżej:

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje