Harman na PGE Arena Gdańsk

2011-02-04
Harman na PGE Arena Gdańsk

ESS Audio Sp. z o.o. wyłączny przedstawiciel koncernu HARMAN podpisał umowę z firmą Trias, generalnym wykonawcą systemów teletechnicznych stadionu piłkarskiego PGE Arena Gdańsk na dostarczenie, instalacje oraz uruchomienie systemu nagłośnienia.

PGE Arena będzie z pewnością jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju. Wyposażeniem tej kolosalnej konstrukcji w najnowocześniejsze systemy audio/video zajmuje się firma Trias, która właśnie podpisała umowę z ESS Audio na dostarczenie i instalację nagłośnienia.

System audio trybun stadionu będzie wykorzystywał specjalistyczne zespoły głośnikowe JBL Professional serii Precision Directivity PD5200, przeznaczone do instalacji w różnego rodzaju otwartych obiektach sportowych. Jedyne w swoim rodzaju, przeznaczone do stosowania w najbardziej krytycznych warunkach atmosferycznych obudowy WRX, zabezpieczą stabilną i wieloletnią pracę systemu. Dodatkowo promenady obiektu wyposażone będą w zewnętrzne zespoły głośnikowe JBL serii Control, a strefa zewnętrzna stadionu w kolumny głośnikowe typu line array JBL serii CBT.

Przesył sygnałów między stanowiskiem realizatora dźwięku a amplifikatorniami realizowany będzie w domenie cyfrowej za pośrednictwem pierścieni światłowodowych z pełnym zabezpieczeniem nadmiarowym/redundantnym.

Każda z czterech amplifikatorni wyposażona będzie między innymi w: cyfrowe matryce sterujące BSS BLU, wzmacniacze mocy Crown CTs z wbudowanymi cyfrowymi procesorami DSP oraz bloki automatycznej wymiany wzmacniaczy na rezerwowe.

Zastosowany protokół HiQnet wraz z oprogramowaniem System Architect oraz London Architect pozwoli na pełną kontrolę wszystkich parametrów urządzeń systemu nagłośnienia obiektu oraz jego monitorowanie w czasie rzeczywistym.

Ponadto odpowiednie stanowiska wyposażone zostaną w systemy bezprzewodowe firmy AKG.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje