Nowości z The Winter NAMM Show

2011-01-18
Nowości z The Winter NAMM Show

Targi NAMM 2011 to świetna okazja dla wielu producentów do zaprezentowania nowości produktowych. Co roku zjawiają się tam setki wystawców i odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostały również produkty, które mogą zaciekawić czytelników LiveSound&Installation.

Blue Yeti Pro - mikrofon USB/XLR

 


Blue Yeti Pro to mikrofon wyposażony w port USB co nie jest już dzisiaj żadną nowością. Nowością jest natomiast to, że Yeti Pro oprócz portu USB został wyposażony również w standardowe wyjście analogowe XLR. Pozwala to nie tylko na pracę przesyłając sygnał bezpośrednio do komputera za pomocą złącza USB, ale również na użycie mikrofonu w tradycyjny sposób za pośrednicwtem wyjścia XLR.

Mikrofon wyposażony jest w 14-milimetrowe membrany, które pozwalają na wybór różnych charakterystyk (kardioidalna, dookólna i ósemkowa). Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu membran mikrofon pozwala również na nagrywanie stereofoniczne.


Roland Duo-Capture - mobilny interfejsCiekawą propozycją na stoisku firmy Roland na targach NAMM Show 11 był mobilny interfejs o nazwie Duo-Capture. Interfejs wyposażony jest w 2 wejścia, oraz 2 wyjścia, posiada ponadto dwa wejścia słuchawkowe pozwalające świetnie wykorzystać monitoring słuchawkowy! Interfejs wyposażony jest również w wejście wysoko-impedancyjne pozwalające swobodnie w każdym miejscu nagrać gitarę!

Duo-Capture posiada solidną obudowę, oraz charakteryzuje się bardzo niską latencją ASIO! Sterowniki interfejsu pozwalają mu pracować zarówno na platformie MAC, oraz PC. W zestawie znajdziemy również oprogramowanie Cakewalk SONAR X1 LE.


Phonic S16 - konsoleta cyfrowa

 


Firma Phonic zaprezentowała na swoich stoisku targowym upgrade do cyfrowej konsolety miksującej S16!


Electro-Voice RE320 - mikrofon broadcastingowy

 


Tegoroczne stoisko firmy Electro-Voice na targach NAMM Show 11 ujmowało nowościami. Jedną z nich jest mikrofon RE320. To mikrofon, który świetnie nada się zarówno w studiu jak i pracy live. Opatentowana technologia pozwala na stworzenie wręcz perfekcyjnego mikrofonu dynamicznego, który świetnie nada się zarówno do nagłośnienia wokalu jak i instrumentów!

KK labs DS-6 - aktywny monitorAktywny monitor bliskiego pola zaprezentuje na tegorocznych targach Namm Show firma KK Labs. DS-6 bo tak nazywa się nowy produkt KK Labs to dwudrożny aktywny monitor. Monitor wyposażony jest w dwie końcówki mocy. Odpowiednio dla przetwornika odpowiadającego za niskie częstotliwości jest to 350 W końcówka, natomiast dla przetwornika wysokich częstotliwości jest to 200 W wzmacniacz.

Monitor charakteryzuje się szerokim pasmem przenoszenia mieszczącego się w skali: 44 Hz - 22 kHz (+/- 2 dB). Maksymalny poziom SPL wynosi 111 dB.

UAD-2 Satellite - Akcelerator DSPUniversal Audio zaprezentowało nowe akceleratory DSP – tym razem podłączane do komputera przez porty FireWire 800/400. Chodzi tu o UAD-2 Satellite Quad i UAD-2 Satellite Duo. Dzięki nim będzie można korzystać z wtyczek Universal Audio bez konieczności instalowania nie zawsze praktycznych kart PCIe. Wersja Duo wyposażona jest w dwa procesory Analog Devices SHARC, a wersja Quad ma ich cztery. Duo będzie można zakupić w wersji Core (sam sprzęt) lub w wersji Flexi (z kuponem zniżkowym na zakup wtyczek). W przypadku Quad mamy do wyboru wersje Core, Flexi lub Omni – ta ostatnia ma w pakiecie 50 wtyczek.

Reknus-Heinz CF101LA - system nagłośnieniowyRenkuz-Heinz należy do czołówki producentów systemów nagłośnieniowych na świecie. W tym roku zaprezentował nową serię CF101LA. To kompaktowy modularny system nagłośnieniowy.

(krn)

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje