Warszawski Sylwester od podszewki

2011-01-05
Warszawski Sylwester od podszewki

Gigantyczna scena w całości wypełniona multimediami i nowoczesnym oświetleniem stanęła na warszawskim Placu Konstytucji, w związku z organizacją wydarzenia "Sylwestrowa Moc Przebojów". Firma Aram, pod przewodnictwem Rafała Mrzygłockiego, miała swój istotny wkład w realizację tego wydarzenia, zapewniając multimedia wraz z kompleksową obsługą techniczną.

Plenerowy koncert zamykający rok 2010 i otwierający rok 2011, zgromadził łącznie 90 tys. warszawiaków. Warto nadmienić, iż hasło reklamowe „Największy Sylwester w Europie" jakim promowano imprezę ma swoje racjonalne uzasadnienie, bowiem mało które europejskie miasto mogło pochwalić się w tym roku tak niesamowitą sceną, której poziom technologiczny może dorównywać nawet takim imprezom jak gala finałowa Eurowizji.

Firma Aram dostarczyła łącznie 1400 modułów kurtyny diodowej Fourlight LED Grid, z której wykonane zostało wnętrze olbrzymiej kopuły stanowiącej centralny punkt sceny. Ponadto w scenie umieszczonych zostało 180 modułów podłogi diodowej Fourlight LED Floor. Całość wraz z dwoma ekranami diodowymi, zlokalizowanymi po obu bokach sceny, sterowana była przez trzy media serwery Catalyst.

Autorem scenografii był Michal Białousz, znany z projektowania bazujących głównie na multimediach scenografii. Za realizację światła odpowiadał Adam Tyszka. Wizualizacje które „ożywiły" multimedia przygotował Piotr Szabliński.

Należy wspomnieć jeszcze o organizatorach z firm ARS Communication, ekipie telewizji Polsat, ekipie ATM, która dostarczyła oświetlenie, reżyserowi Bolkowi Pawicy i wielu wielu innych osobach uczestniczących przy realizacji tego przedsięwzięcia - w sumie ponad 340 osób.

Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje