Wyposażenie multimedialne Triasu w hali Orlen Arena w Płocku

2010-11-22
Wyposażenie multimedialne Triasu w hali Orlen Arena w Płocku

TRIAS S.A. wyposażył halę sportowo-widowiskową Orlen Arena w Płocku w nowoczesny sprzęt multimedialny. Firma dostarczyła i zainstalowała telebim o powierzchni 62 m2. To nowoczesny i największy w Polsce wewnętrzny telebim w obiektach sportowych o średniej wielkości (do 6 tys. miejsc). Dodatkowo obiekt wyposażono w tablice wyników wraz z systemem zarządzania treścią oraz system audio video w sali konferencyjnej.

Telebim ma blisko 11 m szerokości i ponad 5,5 m wysokości. Został zainstalowany ok. 5 m nad płytą boiska. Będą na nim wyświetlane m.in. obrazy video, zdjęcia, spoty reklamowe, wyniki i statystyki meczów. Ekran wyprodukowany jest w technologii SMD o bardzo dobrej rozdzielczość. Dzięki temu prezentowany obraz jest bardzo wyraźny i doskonale widoczny z każdego miejsca w hali.

Zainstalowane na poziomie drugiej trybuny dwie tablice wyników z certyfikatem FIBA mogą obsługiwać rozgrywki międzynarodowe. Tablice mają wymiary 4 x 3 m, a sterowanie nimi dobywa się za pomocą pulpitu sędziowskiego zainstalowanego przy stoliku sędziowskim. Na tablicach będą prezentowane wyniki i statystyki meczów. Pomieszczenie reżyserskie wyposażono w miksery, urządzenia skalujące, monitory podglądowe oraz system i oprogramowanie służące do zarządzania treścią na telebimie, tablicach wyników i bandach ledowych.

„Nowoczesny sprzęt i zainstalowane systemy dają hali w Płocku duże możliwości w zakresie organizacji widowisk, koncertów oraz wydarzeń sportowych o charakterze krajowym, jak i międzynarodowym” – mówi Zbigniew Klonowski, Prezes zarządu TRIAS.S.A.

W sali konferencyjnej, która znajduje się na terenie obiektu, zainstalowano profesjonalny system audio-video. Obejmuje on m.in. wysokiej klasy projektor, automatycznie rozwijany ekran, trzystrefowe nagłośnienie, przyłącza, mikrofony oraz skrzynkę reporterską (służy ona do zgrywania materiałów np. z konferencji prasowej. Dzięki niej dziennikarze nie muszą zgrywać dźwięku z sali. Podłączając się do skrzynki reporterskiej mogą nagrać najczystszy dźwięk bezpośrednio na swoje urządzenia nagrywające).

Hala sportowo-widowiskowa powstała na Placu Celebry, niedaleko stadionu Wisły Płock. Na jej terenie będą rozgrywać się mecze piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Organizowane będą też targi, wystawy czy imprezy kulturalne. Hala zaprojektowana została na okręgu o średnicy 90 m. Arena posiada wymiary 48x30 m z możliwością powiększenia do 50x30 m. Wysokość nad środkiem areny wynosi prawie 16 m. Trybuny okalające arenę zaprojektowano w kształcie litery „U”. Widownia pomieści 5,5 tys. widzów.

W ramach Audio Video Integration firma TRIAS tworzy i integruje systemy teletechniczne w zakresie stałych instalacji audiowizualnych, systemów bezpieczeństwa, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, bezgotówkowych systemów płatności oraz systemu zarządzania obiektem. Flagowym projektem firmy z dziedziny AV Integration jest przygotowywany na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012 stadion PGE Arena Gdańsk.

http://www.trias.pl

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje